ВажноНајновијеРукомет

Рукометашице наставиле серију, освојен и Крагујевац

Рукометашице Црвене звезде освојиле су нова два бода, наставиле победнички и преноћиће на првом месту Суперлиге за жене. У оквиру 6. кола савладан је Раднички у Крагујевцу 29:21 (14:9).

Нису црвено-беле имале пуно проблема да у Крагујевцу забележе четврти узастопни тријумф. Раднички је био у игри до средине првог дела игре, а затим је Црвена звезда мини серијама и добро одбраном сломила одмор противника за сигурних 9:14 на полувремену.

На полувремену је искључен Саша Бошковић, па је екипу у наставку предводио Андреја Вукојевић, а црвено-беле настављају у истом ритму, иако су остале без Саре Гаровић већ у 43. минуту због трећег искључења. Све играчице су добиле прилику у наставку и вратиле поверење серијом 5:0 за двоцифрену разлику и потврдом победе. Раднички је успео да смањи минус у самом финишу до коначних 21:29.

Иако није играла до краја то је било довољно Сари Гаровић да са 6 голова буде најефикаснија. Катарина Манчић је постигла 5, по четири тандем крила, Стаменић и Симић.

Црвена звезда у наредном колу на Бањици дочекује Наису.

РАДНИЧКИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 21:29 (9:14)
Крагујевац, хала: СХ „Језеро“. Гледалаца: 120. Судије: Драган Милошевић и Марјан Голубовић (Лесковац). Искључења: Раднички 8, Црвена звезда 20 минута. Седмерци: Раднички 5(3), Црвена звезда 2(2).

РАДНИЧКИ: Појужина, Јоновић 4, Ђорђевић, Стошић 1, Салијоски, Пидро, Инђић 6, Божиновић 6, Радаковић, Д.Ранковић 2, Петровић 1, Вучићевић, З.Ранковић, Андрић. Тренер: Драган Штудер

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Стаменић 4(1), Мајкић 2, Савић 1, Момчиловић 1, Ристић, Бонер 1, Глушица 2, Јанкетић, Цвијановић 1, Видић 1, Стаменковић 1, Симић 4, Манчић 5, Гаровић 6(1). Тренер: Саша Бошковић

The post Рукометашице наставиле серију, освојен и Крагујевац appeared first on СД Црвена звезда.