ВажноНајновијеРукомет

Црвена звезда Примобет – Пролетер 35:27 (18:15)

Црвено-бели до треће суперлигашке победе стигли преко Зрењанинаца у оквиру 8.кола у „Шумицама“ – 35:27 (18:15).

Прва победа Недељка Матића на клупи Црвене звезде потврђена је у другом полувремену. Пролетер је имао предност током већег дела првог периода игре, имао и +2, али је Звезда у финишу серијом преко Матичића и Бујишића преокренула резултат и преузела контролу над утакмицом. Јелисић је погодио за 18:15 после 30 минута игре.

У наставку, није било проблема, црвено-беле су диктирали темпо, користили простор и стигли и до двоцифрене разлике. Пролетер је у самом финишу успео да смањи резултат и постави коначних 35:27.

Девет голова Матичића, по шест пута су погађали Ненадић и Бујишић, четири пута играч меча Сава Радовановић и Јелисић.

После репрезентативне паузе следи гостовање у Лесковцу, екипи Дубочице.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ – ПРОЛЕТЕР 35:27 (18:15)
Београд, хала: „Шумице“. Гледалаца: 55. Судије: Лука Петровић и Јован Цветковић (Ниш). Искључења: Црвена звезда 4, Пролетер 8 минута. Седмерци: Црвена звезда 7(5), Пролетер 4(2).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић 4, Ненадић 6(4), Урта, Андрејевић 2, Богуновић, Мајес, Матичић 9(1), Шмигић 2, Ђурашковић, Бујишић 6, Н.Радовановић, Шљукић 1, Павловић 1, Колунџић, Ковачевић, Јелисић 4. Тренер: Недељко Матић

ПРОЛЕТЕР: Ћоровић, Васић 5(1), Јањатовић, Пекас 3, Микић, Нићетин, Гаковић, Рудић 8(1), Меселџија, Кнежевић 4, Брети, Милошевић 1, Ковачевић 1, Петровић, Буквић 5. Тренер: Горјан Спахић

The post Црвена звезда Примобет – Пролетер 35:27 (18:15) appeared first on СД Црвена звезда.