ВажноВатерполоНајновије

Пораз црвено-белих у финалу Купа

Ватерполисти Црвене звезде нису успели да одбране Куп Србије. Они су у финалу изгубили од Новог Београда 11. април са 18:15 (7:4, 6:3, 4:4, 1:4).

Новобеоградађани су водили током читавог меча, а разлику је остварио захваљујући Грку Влахопулосу који је само у првој четвртини постигао четири гола.

Све време је Нови Београд чувао предност, Звезда је користила центре за велики број добијених искључења, али није успевала да разлику после великог одмора смањи на мању од три гола. Када је Звезда после минуса 13:7 запретила смањивши на 14:10 средином трећег дела, Гоцићев тајм аут је резултирао буђењем Гранадоса. Постигао је два гола, забележио асистенцију Радуловићу за 17:10.

Ни тада се Звезда није предавала. У последњој четвртини је кренула агресивно, на све или ништа и после четири минута је предност Новог Београда била 17:14. Поново је Гоцић тражио тајм аут, реализација је била дело Скумпакиса. Одмах је противник узвратио, али је Васићев гол из петерца 3,19 пре краја био и коначан резултат. Имала је Звезда још једну прилику, али је код петерца Суботићу испала лопта.

Медаље играчима Црвене звезде је предао генерални секретар Немања Маријан, док је пехар капитену Филиповићу и медаље победничком тиму предао председник ВСС Виктор Јеленић.

НОВИ БЕОГРАД 11. АПРИЛ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 18:15 (7:4, 6:3, 4:4, 1:4)

Шабац – Градски базен. Судије: Раковић и Станојевић. Искључења: Нови Београд 18, Црвена звезда 12. Петерци: Црвена звезда 5(3).

НОВИ БЕОГРАД 11. АПРИЛ: Добожанов, Мартиновић , Скумпакис 1, Гранадос 2, Вучинић , Пијетловић 1, Драшовић 1, Ћетковић, Перковић 1, Филиповић 1, Лукић 2, Влахопулос 6, Де Микелис, Радуловић 3. Тренер: Гоцић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Бурсаћ 2, Гајић, Марковић 1, Суботић 3, Васић 1, Гогов 3, Басара , Вукићевић 1, Семан, Милојевић 1, Радовић 3, Ивановић, Данковић. Тренер: Александар Филиповић.

The post Пораз црвено-белих у финалу Купа appeared first on СД Црвена звезда.