ВажноНајновијеОдбојка

Црвена звезда у плеј-офу ЦЕВ Купа, Безије противник за четвртфинале

Одбојкашице Црвене звезде пласирале су се у плеј-оф ЦЕВ Купа након што су и у другом мечу осмине финала савладале чешког представника Шелми у Брну – 3:2 (25:16, 22:25, 23:25, 25:11, 15:9).

Црвено-белима је после победе у Београду од 3:1 било потребно два сета за пролаз у наредну фазу, али су након пет сетова и 107 минута игре успеле да дођу и до четврте европске победе. Противник у плеј-офу биће освајач Купа Француске Безије, који је елиминисао Порто.

Звезда је прилично сигурно решила први сет у своју корист. Серијом поена на средини сета изабранице Милана Гршића су успеле да се одвоје и рутински приведу сет крају. Шеснаест успешних напада, три ас сервиса, три успешна блока, уз седам грешака домаће екипе за осам сет лопти, Звезда користи прву за 16:25.

Већ у другом сету су црвено-беле имале прилику да обезбеде пролаз даље. Водила је Црвена звезда током већег дела сета, уз две промене резултате. Имале су наше девојке и 17:20, затим и 20:22, али је екипа Шелмија везала пет наредних поена за изједначење, 25:22 – 1:1.

Шелми је искористио моментум и успео да и у наредном сету буде у предности. Водила је домаћа екипа 17:11, али Црвена звезда је у мини серијама топила минус, а затим и стигла до 22:22. Ипак, наредна два поена припадају Шелмију, који користи другу сет лопту за 2:1.

И то је било то од домаће екипе. Упалио се аларм у редовима Црвене звезде, које су у четвртом сету „почистиле“ противника и показале да заслужују место у плеј-офу. Звезда је повела 0:4, затим 1:7 све до 9:20, да би решила питање победника овог двомеча са убедљивих 11:25 за 2:2.

У петом сету су прилику добиле најмлађе и играчице са мањом минутажом, Милана Станковић је освојила прве поене, Катарина Станковић и Лана Мијачић довеле до 9:15 и победе 2:3.

Малгоржата Јасек је била најефикаснија са 18 поена, Симона Матеска је допринела са 16, капитен Јелена Стојић са 13, Сашка Ђуровић са 12, док је двоцифрен учинак имала и Александра Јањић са 10 поена.

Дуели против Безијеа на програму су 10. јануара 2024. у Београду, реванш је седам дана касније на југу Француске. Победницима плеј-оф сусрета придружиће се трећепласиране екипе из Лиге шампиона у четвртфиналу ЦЕВ Купа.

Црвену звезду у суботу очекује дуел 10. кола Суперлиге против Инђије, а затим и реванш полуфинала Купа Србије против екипе ТЕНТ-а у Обреновцу.

ШЕЛМИ БРНО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3 (16:25, 25:22, 25:23, 11:25, 9:15)
Брно, дворана: Водова. Гледалаца: 145. Судије: Алин Матајцер и Пјотр Крол. Трајање меча: 107 минута.

ШЕЛМИ: Келнарова 11, Мокра, Чевалиерова (либеро), Јанецкова 5, Сируцкова 10, Пихалова (либеро), Маркова 7, Смидова 5, Бјерегард-Мадсен 17, Беранкова 1. Нису играле: Бенедиктова, Јехличкова. Тренер: Јарослав Влк

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђуровић 12, Ђурђевић (либеро), Матеска 16, Јасек 18, Обућина 1, Јакшић 3, Стаменковић 1, К.Станковић 6, М.Станковић 4, Стојић 13, Јањић 10, Мијачић 4, Жигић (либеро). Тренер: Милан Гршић.

The post Црвена звезда у плеј-офу ЦЕВ Купа, Безије противник за четвртфинале appeared first on СД Црвена звезда.