FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Звезда рутински савладала Борац

Кошаркаши Црвене звезде  су савладали Борац у “Београдској арени”, резултатом 90:74, у оквиру 16. кола АБА лиге.

Црвено-бели су тако пред нешто више од шест хиљада гледалаца дошли до 14. победе ове сезоне и уз два пораза се налазе на првом месту регионалног такмичења.

Са друге стране, Борац је дошао до деветог пораза и сада је на 10. месту са скором 7-9.

Екипа Црвене звезде Меридианбет одиграла је без Теодосића, Недовића, Топића, са равномерном поделом минутаже таман колико јој је било потребно да дође до победе, иако су се гости из Чачка борили и у дрва наврата након +17 после прве четвртине враћали на минус 3.

Ипак црвено-бели су меч рутински привели крају а до нових бодова дошли су предвођени Дос Сантосом који је уписао 24 поена уз по седам скокова и асистенција, пратио га је Лука Митровић са 16 поена, Рокас Гедраитис је убацио 15, а двоцифрен је био и Мајк Тоби са 13 поена и шест скокова.

Код Борца, истакао се Роналдо Сегу са 20 поена.

Екипа Црвене звезде Меридианбет у понедељак има слободан дан након огромних напора у претходном периоду, а у уторак почињу припреме за наредни меч ЕЛ са Басконијом у Београду.