Zvezdaška retrospektiva nedelje

Zvezdaška retrospektiva nedelje

269
20
"Večiti derbi"
"Večiti derbi"
"Večiti derbi"

Iza nas je jedna rezultatski prilično uspešna nedelja SD Crvena zvezda. Ponedeljak je počeo pričama o predstojećem derbiju u fudbalu u Kupu Srbije, koji su navijači sa nestrpljenjem iščekivali. Nakon dva neuspeha u „večitim derbijima“ i zaostatka u Šampionatu, sve oči bile su uprte u takmičenje u Kupu, gde naš tim ima realne šanse da dođe do trofeja.

Karte su puštene u prodaju, bile i razgrabljene za Sever u istom danu, te se znalo da će stadion biti krcat. Rukometaši su tog dana izgubili u neizvesnom duelu od Sutjeske, a Borha je apostrofirao sjajnu atmosferu u timu, koja bi mogla da bude presudna pred meč.. Robi je bio na konferenciji sa Avramom Grantom pred derbi i pričao o šansama našeg tima najavljujući ofanzivnu igru i maksimalno zalaganje igrača.

U utorak je FK Crvena zvezda održao konferenciju za medije na kojoj su govorili Tošić, Evandro i Lazović. Naši igrači su pričali o predstojećoj utakmici u Kupu i svojim očekivanjima, ističući da veruju u dobru igru i pobedu. U istom danu objavljeno je da će derbi suditi Milorad Mažić, poznat po tome što je komšijama umeo da pomogne na nekim neizvesnim utakmicama. Ovakva odluka dovela je do žestokih reakcija Zvezdaške javnosti, međutim iz kluba su stigla uverevanja da će sve biti u redu i da se ne plaše suđenja.

A onda, sreda. Dan „večitog derbija“. Iščekivanje se završilo, Marakana je bila puna, i polufinalni duel je mogao da počne. Naša mlada ekipa protiv znatno starijeg i iskusnijeg rivala vojevala je bitku koja je značila i važan korak ka osvajanju trofeja. Dominirali su gosti u prvom poluvremenu, međutim do gola je stigla naša ekipa golom Milunovića. Drugi deo igre smo odigrali mnogo bolje, postigli još jedan gol preko Kasalice i poslali crno-bele kući sa dve lopte u mreži i snažnom pesmom sa tribina. Pobeda, koja je značila mnogo više od pukog trijumfa, bio je to dan kada su svi Zvezdaši uživali i uvideli da se naš klub vraća tamo gde je stao pre nekoliko godina, ali i dan kada su komšije zaćutale.

Nije im bilo pravo. Pojedinci su pokušali za poraz da „okrive“ sve osim naših fudbalera koji su im smestili loptu dva puta iza leđa nemoćnog Stojkovića. Krivili su sudije, političare, državni vrh, svoje funkcionere, fudbalski savez, nameštaljke.. sve je bolje nego priznati da su poraženi u fer i korektnoj igri od strane našeg talentovanijeg tima. Sa druge strane, ma šta mediji pisali, Zvezdaši su slavili, daleko korektnije nego što su crno-beli prošle godine. I najviše pevali – Zvezdi, slavili svoj tim, svoj klub, a ne pevali pesme kojima se raduju nesreći drugog. Pompezno najavljivana pobeda pretvorila se u zid ćutanja od strane funkcionera komšija, kojih nije bilo nigde narednih dana sem tamo gde im je i mesto.

U istom danu derbi su dobili i juniori košem Čvorovića u poslednjim sekundama utakmice, odbojkašice su povele u polufinalnoj seriji plej-ofa sa 2:0 protiv Vizure, dok je Viktor Jelenić najavljivao jačanje tima pred očekivani ulazak našeg kluba u Superligu, zajedno sa najjačim ekipama Starog kontinenta.

Odbojkaši
Odbojkaši

Četvrtak je osvanuo, a svi smo se i dalje bavili pobedom u derbiju. Lep je to bio dan za Zvezdaše, uživalo se u pobedi, diskutovalo o igri, pravile kalkulacije oko uključenja u borbu za titulu.. Džaja je pohvalio novajlije, igrači su isticali da ništa nije gotovo ali da su zadovoljni pobedom kakva se samo poželeti može – dva postignuta gola, bez primljenog, idealno pred revanš u Humskoj.

Ipak, da sve ne bude kako treba pobrinuli su se odbojkaši, koji su poraženi u derbiju od Partizana. Ekipa koja je suvereno vladala ligaškim delom ne može da se prepozna u polufinalu plej-ofa, te gubi sa 2:0 od komšija u seriji koja se igra na tri pobede. Nije još ništa gotovo, međutim naši odbojkaši će morati umnogome da poprave svoju igru ne bi li se plasirali u finale.

Četvrtak nam je doneo i žestoke kritike medija na račun slavlja naših fudbalera nakon trijumfa u Kupu, te se na to moralo u petak odgovoriti, kada su te kritike otišle predaleko. U istom danu najavljena je utakmica sa Borcem, za koju se znalo da će biti teška za naš tim obzirom na tešku seriju utakmica.

Košarkaši su lepo počeli takmičenje u KLS, srušen je ponovo Hemofarm, dok je Zorana Arunović bila srebrna u Kuvajtu.

Svetislav Pešić, foto "Novosti"
Svetislav Pešić, foto "Novosti"

A onda dan za sport – subota. Igrali su fudbaleri protiv Borca, i slavili nakon majstorija Kadua sa 2:0. Prethodno su fudbalerke „oduvale“ Slogu sa 5:0, rukometaši savladali Napredak sa 29:23 (ali i ostali bez bodova zbog dugovanja), odbojkašice se plasirale u finale plej-ofa a vaterpolisti srušili Beograd sa 12:3. Time je zaokružen uspešan dan crveno-bele porodice, u kojem je upisano pet pobeda iz pet odigranih susreta, a ujedno je i okončana ova nedelja za naše SD kada je o takmičarskim utakmicama reč.

Sledeća nedelja nam donosi nešto manje dešavanja. U ponedeljak će odbojkaši pokušati da se vrate u polufinalnoj seriji plej-ofa, košarkaši će u sredu dočekati Vojvodinu u „Pioniru“, dok će u subotu igrati fudbaleri protiv Hajduka na Marakani,  rukometašice sa Radničkim, kuglaši sa Niš Putem a stonoteniseri sa Stenesom. U nedelju nas očekuje nova utakmica košarkaškog kluba, ovaj put protiv BKK Radničkog u 5. kolu KLS.

Pozitivni utisci nedelje

  • Pobeda FK-a u derbiju
  • Pet pobeda u subotu
  • Vaterpolisti u Superligi

Negativni utisci nedelje

  • Porazi odbojkaša
  • Dugovanja rukometaša
  • Povreda kapitena FK, Nikole Mikića
Podeli

Komentari

20 Komentara na "Zvezdaška retrospektiva nedelje"

Obavesti me o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshock???cooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsad!?ideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Slike
 
 
 
Audio i video fajlovi
 
 
 

Poređaj po:   najnovijim | najstarijim | najviše glasova
Miki Delija
Gost
Miki Delija
mar 25, 2012 20:34
Hteo sam da se dotaknem danasnje utakmice Hajduk-Partizan.Svi ste videli kako je namestena utakmica.Bio sam siguran da ce sudija svirati penal ali u 86-88 minutu i da ce ga realizovati Tomic ali su ovaj put odlucili da nista ne prepuste slucaju….Sta ako Tomic slucajno promasi taj penal na kraju…Ovako je sudija svirao penal na vreme pa u slucaju da je promasio imao bi vremena da navuce jos koji penal na stranu onog malog kluba.Igra Partizana-sta reci-beskrvna(da se ne lazemo-kao i nasa protiv Borca ali smo mi nase golove iako na jedvite jade dali regularno…Da sudija nije svirao penal i iskljucio… Opširnije »
dr
Gost
dr
mar 25, 2012 20:06

Sutra odbojka u 17h. Iako Partizan vodi 2-0 i igra kuci,kvota je 2.00 na njih,a 1.60 na nas. Ajde da pokazemo da smo bolji i da preokrenemo.

Gvozden
Gost
Gvozden
mar 25, 2012 19:44

O slavlju: pa zašto se ljute, rekli smo da su najveće a ne najmanje. Mi ih, bre, hvačomo, a oni ljuti… :)

MILAN KG
Gost
MILAN KG
mar 25, 2012 19:27

mislim da je sve zavrseno sa pauljevicem dolazi u junu 99 posto trebalo je zimus da dodje ali posto je ostao mikic sve je pomereno za leto.

kakadu
Gost
kakadu
mar 25, 2012 19:25
MILAN KG
Gost
MILAN KG
mar 25, 2012 18:49

http://www.redstarbelgrade.info/fudbal-srb-2/vesti/715.html za ovu pojavu sam skoro cuo od mog rodjaka koji uz pomoc redara ulazi na stadion bez karte i kad se igra derbi ili evropa sve jedno jeste da je mi je rodjak ali to nema smisla da ne moze da da 100 ili 200 kinti nego se svercuje kakav je to navijac.

Miki Delija
Gost
Miki Delija
mar 25, 2012 20:22
Milane,sve ti je jasno posle jucerasnje utakmice sa Borcem.Na Marakani je bilo 26250 navijaca sto znaci oko 16000 ljudi manje nego na utakmicama sa Spartakom i Smederevom kada je ulaz bio besplatan….Sta ti to govori….pa to da je svim tim ljudima koji su dolazili tada 100,150 ili 200 dinara vaznije od Crvene Zvezde.Ja sam iz Beograda ali najvise zameram zbog toga simpatizerima(nikako ne navijacima) iz Beograda.Reci cu ti i zasto-zato sto nekom navijacu Zvezde iz nekog drugog mesta treba sigurno 1000-1500 dinara da uopste dodje do Beograda tako da mu tih 100,150 ili 200 dinara za kartu gotovo nista i… Opširnije »
MILAN KG
Gost
MILAN KG
mar 25, 2012 22:44
nema sta upravu si sto posto ja sam iz Kragujevca nigde ne radim tako da mi je trosak da dolazim u bg a imam i problema sa zdravljem pa ne mogu sam da dodjem jbg takav je zivot a glupo mi je da dolazim samo na evropske utakmice i derbije tad svi idu i busaju se u grudi da su veliki navijaci kad bih sve utakmice bile besplatne svaki put bih imali po 40 hiljada dusa a kad je cena 100 ili 200 kinti dodje 25 hiljada ja razumem da je nemastina i sve tesko je za zivot ne moze… Opširnije »
Marko Vozdovac
Gost
Marko Vozdovac
mar 25, 2012 23:19
Sramota je to sto oni koji vole Zvezdu, a zive u Beogradu, ne dolaze na utakmice redovno i svaka cast svim ljudima koji redovno ili manje redovno dolaze iz drugih gradova i zemalja. Sa jedne strane deo tog problema sa posetom jeste taj sto ljudi stekaju pare (mada stvarno ne mogu da shvatim da nekome moze 200din da znaci toliko da ne moze da ih da za klub koji voli), mada mislim da odgovor lezi u jos glupljoj pojavi, a to je da ljude mrzi da dodju do stadiona i kupe kartu. Kada je ulaz besplatan, dodju direktno na tribinu,… Opširnije »
van basten
Gost
van basten
mar 25, 2012 18:41
bez obzira koliko je ova nasa liga slaba mi moramo imati dva tima,odnosno na svakom mestu po dvojicu dobrih igraca,dugacku klupu.to se videlo protiv borca,imali smo adekvatne zamene za nekoliko standardnih koji su pauzirali.igra se pod pritiskom,mora da se dobije svaka utakmica i zato moramo uvek imati spremne igrace.tako nece izostati motivacija,a svaki igrac ce zeleti da iskoristi ukazanu priliku.time se stvara jaca konkurencija i postacemo jaci kao tim.mislim da sada imamo tako nesto. i vaznije od svega toga da u timu mora biti zvezdasa kao sto je sad slucaj sa ovim novim mladim igracima.koliko god komsije namestaju,ljudski je nadati… Opširnije »
wpDiscuz