ВажноНајновијеРукомет

Црвено-бели стартовали победом у плеј-ауту Суперлиге

Рукометаши Црвене звезде Примобет остварили су победу у 1. колу плеј-аута Супер рукометне лиге Србије против Врања 1957 резултатом 35:29 (19:10).

Црвено-бели су од самог почетка меча контролисали игру и резултат. Током већег дела првог полувремена су имали вођство од 2 до 4 гола предности, да би у завршници са пет голова у низу стекли вођство од 19:10 и са тим резултатом се отишло на одмор.

Наставили су наши рукометаши са одличном игром и први пут до двоцифрене предности стижу голом Матичића у 40. минуту (24:14). Имала је Звезда и дванаест голова вишка средином другог периода игре и пошто је било јасно да ће наш тим уписати нова два бода, дошло је до опуштања што су гости искористили да смање разлику и меч заврше са минусом од 6 голова – 35:29.

Најефикаснији на мечу био је Душан Андрејевић који је постигао 9 голова. Виктор Матичић је постигао 6, а Милош Бујишић 5 голова.

Нердне среде 17. априла на програму је 2. коло плеј-аута Суперлиге када Црвена звезда Примобет гостује Дубочици.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ – ВРАЊЕ 1957 35:29 (19:10)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 50. Судије: Никола Бакмаз и Бранко Радаковић. Искључења: Црвена звезда 6, Врање 4 минута. Седмерци: Црвена звезда 1(0), Врање 3(3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић 2, Ненадић 1, Урта, Андрејевић 9, Богуновић, Мајес 2, Матичић 6, Шмигић 1, Бујишић 5, Петрић, Н.Радовановић, Шљукић 2, Павловић 3, Колунџић 1, Пановски 3, Ковачевић. Тренер: Недељко Матић.

ВРАЊЕ 1957: Гашић, Денковић 2, Ракић 4, Стевановић, Васић 5(2), Поповић, Павловић, Ђурић, Станојковић 6, Ристић, Челица 3, Стевовић 1, Миловановић, Чекић 3, Праштало 3(1), Димитријевић 2. Тренер: Ђорђе Теодоровић.

The post Црвено-бели стартовали победом у плеј-ауту Суперлиге appeared first on СД Црвена звезда.