ВажноНајновијеОдбојка

Прва меч лопта пропуштена, пораз Звезде после пет сетова

Одбојкаши Црвене звезде нису успели да искористе прву меч лопту и освоје титулу шампиона Србије против Партизана Ефбет.

Црвено-бели су у трећем мечу финалне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге изгубили после велике борбе резултатом 2:3, по сетовима 29:27, 20:25, 25:21, 20:25, 12:15. Резултат у финалу је сада 2:1 у победама за Звездине одбојкаше.

После доста преокрета у првом сету и четири сет лопте за госте, Звезда је успела да преокрене и искористи своју другу да поведе са 1:0 (29:27). Партизан је решио други сет у своју корист са 25:20 и лако изједначио, а црвено-бели су узвратили и одлично одиграли завршницу трећег сета који су добили резултатом 25:21 и тако су поново повели.

Изабраници Ивице Јевтића су доста грешили у четвртом сету, а Партизан је постепено повећавао разлику и дошао је до пет поена вишка. Сачували су гости ту предност и меч увели у пети сет. Гости су боље кренули, али је Звезда узвратила и на промени страна је водила са 8:6. Кратак предах је више пријао црно-белима који су изједначили, а потом и повели са 10:9. Ипак, у завршници одлучујућег сета Партизан се боље снашао и победом од 3:2 (15:12) продужио финалну серију плеј-офа.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Душан Николић са 27 поена. Омар Ахмед Дејо је уписао 17, а Никола Жугић 10 поена.

Следећу прилику да освоје шампионски пехар одбојкаши Црвене звезде имаће у уторак 23. априла од 19 часова у дворани СЦ Мастер у Београду када је на програму четврти меч финалне серије плеј-офа Суперлиге.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН ЕФБЕТ 2:3 (29:27, 20:25, 25:21, 20:25, 12:15)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 1.150. Судије: Александар Петровић и Томислав Поповић. Трајање меча: 134 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бохарев 2, Кљајић 1, Лопар 4, Петровић 3, Ристић (либеро), Николић 27, Стефановић 9, Дејо 17, Жугић 10. Нису играли: Илић, Поповић, Томашевић, Старовић, Степановић. Тренер: Ивица Јевтић.

ПАРТИЗАН ЕФБЕТ: Поповић (либеро), Мариновић 16, Мрдак 28, Тадић 17, Јанковић 1, Манзано 6, Цветковић, Петровић 7, Крстески (либеро), Бјелица 6, Алексић. Нису играли: Бичанин, Милосављевић, Допуђ. Тренер: Бојан Јанић.

The post Прва меч лопта пропуштена, пораз Звезде после пет сетова appeared first on СД Црвена звезда.