ВажноКошаркаНајновије

Пионири КК Црвена звезда су у викенду за нама на полуфиналном турниру уписали три победе у исто толико утакмица и тако као првопласирани у групи Ц обезбедили место на Финалном турниру, који ће бити на програм од 17. до 19. маја у Ариљу.

У првом колу селекција црвено-белих до 15 година убедљиво је савладала екипу Гоча резултатом 106:80 (28:20, 25:21, 27:26, 26:13).

Најрасположенији у КК Црвена звезда у том дуелу био је Веселиновић са 24 поена, док је 21 додао Ивановић. Двоцифрени су још били Перовић (18), Ђурашиновић (13) и Николић (11).

Изабраници Павла Рогановића су током читаве утакмице доминирали. Од прве секунде на терену су успели да наметну свој ритам игре и стекну осетну предност, која је на полувремену износила +12 (53:41).

Током треће четвртине вршњаци из Гоча су успели да смање заостатак, али је сјајна игра наших пионира у последњој четвртини противника оставила без икаквих шанси, а КК Црвена звезда је сусрет завршила са +26 – 106:80.

У суботу су младе наде нашег Клуба снаге одмериле са екипом Спартака из Суботице, коју су такође убедљиво победили – 94:75 (24:19, 20:15, 21:16, 29:25).

Где су стали у петак, црвено-бели су наставили у суботу. Још једну сјајну партију пружили су изабраници Павла Рогановића, а у суботу је без много муке савладана екипа са севера Србије.

Најрасположенији у тој утакмици из табора Црвене звезде били су Бајић и Николић са по 18 поена, 16 је додао Перовић, а Веселиновић је бројао до 13.

У последњој утакмици полуфиналног турнира, пионири КК Црвена звезда играли су против екипе Тријумфа. И тај сусрет је решен убедљивим резултатом у корист црвено-белих – 113:85 (32:14, 24:25, 34:27, 23:19).

КК Црвена звезда је турнир у Нишу затворила још једном сјајном партијом.

Двоцифреном разликом савладани су вршњаци из екипе Тријумфа, а најрасположенији актери тог дуела били су Ивановић са 34 поена, Бајић са 16, док је 11 поена постигао Перовић.

Црвено-бели су одличним утакмицама и сјајном игром на југу Србије обезбедили прво место у Групи Ц и место у четвртфиналу Финалног турнира у ком ће играти против другопласиране екипе из Групе Б, екипе Флеша.

Финални турнир је на програму од 17. до 19. маја у Ариљу.

Подсећамо, Финални турнир за јуниоре заказан је од 26. до 28. априла, а КК Црвена звезда ће у четвртфиналу снаге одмерити са екипом Борца, док је кадетски завршни турнир заказан од 10. до 12. маја у хали спортова „Ранко Жеравица“.

The post Пионири КК Црвена звезда Меридианбет сјајним партијама у полуфиналу обезбедили место на завршном турниру appeared first on СД Црвена звезда.