ВажноНајновијеОдбојка

Пионирке шампионке Србије!

Женска одбојкашка пионирска селекција Црвене звезде нови је шампион Србије! Црвено-беле наде су у финалу после пет сетова савладале Борац из Чачка – 3:2 (22:25, 29:27, 23:25, 25:21, 15:2) у финалном мечу Финалног турнира у Крушевцу и тако после седам година постале поново најбоље у својој генерацији!

Генерација коју предводи Алма Бешлагић Добричанин освојила је прво место у групној фази максималним победама над домаћим Напретком (25:17, 25:11, 25:16) и екипом НС Волеј (25:13, 25:20, 25:20), док је у трећем дуелу савладана екипа Суботице 3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:11).

У полуфиналу Звезда је била успешнија од Јединства из Старе Пазове максималним резултатом (25:22, 25:21, 25:7), док је у финалу савладан чачански Борац.

МВП финалног турнира је наша Нађа Антоновић, која је уједно проглашена и за најбољег примача. За најбољег дизача проглашена је Душица Јовановић, а за најбољег блокера Исидора Јаковљевић.

Пехаре, медаље и награде најбољим појединицима и екипама предали су Зоран Павличевић, делегат Скупштине ОСС, Биљана Михаиловић, спортски директор ОСС, Немања Зекић, први тренер женске пионирске репрезентације Србије, Владимир Батез, прослављени репрезентативац и освајач златне медаље на ОИ 2000. у Сиднеју, Лазар Јовић, председник ОС Крушевца, Горан Вељовић и Горан Алимпијевић, делегати турнира.

Црвену звезду су представљале: Ирена Јовановић, Душица Јовановић, Исидора Јаковљевић, Сара Сулејмановић, Уна Ивковић (либеро), Лана Батез, Милица Милутиновић, Тамара Станковић, Нађа Антоновић, Настасија Радаковић, Теодора Зец (либеро), Сара Станојевић, Уна Добричанин и Миа Петровић, тренер Алма Бешлагић Добричанин, други тренер Срђан Радовановић.

Спортско друштво Црвена звезда честита нашим младим надама, тренерима и  менаџменту клуба на новом успеху.

The post Пионирке шампионке Србије! appeared first on СД Црвена звезда.