ВатерполоДомаћа такмичења

ЖАК – Црвена звезда 6:12

Marko Avramović

У оквиру 9. кола првенства Србије у ватерполу наши момци су савладали ЖАК из Кикинде, резултатом 12:6. По четвртинама 1:2, 1:5, 3:4, 1:1. Својим головима наш тим до нове победе су водили Страхиња Рашовић, Марко Аврамовић и Југослав Васовић по 3 гола, Милијановић, Виктор Рашовић и Илија Ђуретић по један.

Од почетка је наш тим наметнуо свој ритам и лако стигао до победе. У другој четвртини смо се резултатски одлепили од противника и до краја утакмице смо одржавали предност. Трио фантастико Рашовић-Васовић-Аврамовић су водили наш тим до пете победе у првенству.

Наш тим је на сусрету у Кикинди, имао подршку од око 60 верних, наших навијача из Кикинде, Суботице, Инђије и околине. Око 150 гледалаца је пратило дуел претпоследњег кола првенства.

У среду од 20:45 у СЦ“ Милан Гале Мушкатировић“ наш тим игра меч последњег, 10. кола првенства против Бањице. Извесно је да ће наш тим стартовати са треће позиције у плеј офу и играти против новосадске Војводине.

ЖАК – Црвена звезда Вет 6:12 (1:2, 1:5, 3:4, 1:1)
Базен СЦ „Језеро“. Гледалаца: 300. Судије: Голијанин и Мишковић. Играч више: ЖАК 4 (0), Црвена звезда 7 (3). Петерци: ЖАК 2 (2), Црвена звезда 1 (1).
ЖАК: Аризановић, Кирић, Будурин, Тркуља, Носовић, Драгић 2 (1), Павић, Јакшић, Алексић, Рестовић 3 (1), Марчета 1, Ђапа. Тренер: Гочанин.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ВЕТ: Пијетловић, С. Рашовић 3 (1), Савић, Балаћ, Кљајевић, Милијановић 1, Аврамовић 3, В. Рашовић 1, Ранђеловић, Филиповић, Васовић 3, Ђуретић 1, Драксимовић. Тренер: Савић.