Домаћи шампионатФудбал

Remi sa „B“ timom Šahtjora

Tošić i Bogdanović

U prvoj proveri na drugoj fazi pripreme u Antaliji Crvena zvezda je remizirala sa „B“ timom ukrajinskog Šahtjora, odigravši 1:1 (1:0).

Naši su došli u vođstvo u 14. minutu, kada je jedan ukrajinski fudbaler igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija dosudio jedanaesterac. Strelac je bio Vladimir Bogdanović, koji je bio siguran izvođač udarca sa 11 metara.

Izjednačenje Šahtjoru donosi Ovčinjikov golom u 47. minutu, kada se najbolje snašao u petercu naše ekipe. Kapiten Ninkov nije dobro pokrio drugu stativu, te je omogućio protivničkom igraču da postigne pogodak.

Ekipa Roberta Prosinečkog je mogla do pobede, obzirom da su šanse propustili Kadu i Andrija Kaluđerović, međutim na drugoj strani je takođe bilo prilika, a dve je gostima omogućio naš najbolji defanzivac Li Adi kardinalnim greškama. Na njegovu sreću, jednu je spasao intervencijom Bajković, a drugu Srđan Mijailović.

Crvena zvezda:

1. poluvreme: Stаmenković, Mikić, Li Adi, Tošić, Ignjаtijević, Mijаilović, Bogdаnović, Borhа, Kаdu, Koromаn i Perović.

2. poluvreme: Bajković, Ninkov, Đorđević, Ćosić, Reljić, Isah, Binić, Evandro, Jevtić, Kaluđerović, Lazović

Za ovu utakmicu u konkurenciji nisu bili: Dmitrović, Jeremić, Trifunović, Vešović i Milovanović.

Šahtjor: Krukov, Olejnik, Kisi, Ćirko, Kolcov, Mališev, Lukanjuk, Kulah, Imerekov, Žisikov, Pisko.