Домаћа такмичењаРукомет

Рукометаши победили у Пожаревцу

Наши рукометаши су забележили победу и однели важне бодове из Пожаревца. Црвено бели су савладали Пожаревац са 23:26 (7:12) у 27. колу Меркур осигурања Супер лиге.

После почетних испитивања снага и уводних 4:4, наши момци одличном одбраном и изванредним Иванишевићем на голу праве серију и стичу 5 голова предности (4:9). Домаћи играчи су тек после 10 минуту постигли погодак, али су изабраници Ненада Перуничића одржали стечено вођство и отишли на одмор са 7:12.

У наставку сусрета Црвена звезда је повећавала предност која је у једном тренутку износила 8:15. Потом је дошло до опуштања у игри наше екипе што су домаћи искористили и стигли на само гол заостатка (17:18). Тајм аут који је искористио Перуничић како би смирио своје играче уродио је плодом. Црвено бели поново долазе до своје игре. Прорадио је Докић који је на овом мечу постигао 7 голова и донео Звезди предност која је за домаћина била недостижна. Наши рукометаши су остварили важан тријумф и у наредном колу дочекују Железничар.

ПОЖАРЕВАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 23:26 (7:12)

Дворана: СЦ Пожарвеац. Гледалаца: 200. Судије: Мошорински и Панџић. Седмерци: Пожаревац 3 (1), Црвена звезда 2 (1). Искључења: Пожаревац 8, Црвена звезда 16 минута.

ПОЖАРЕВАЦ: Бабић (13 одбрана), Маљковић, Божић, Вељковић, Чупић 3, М. Ковачевић 4, Јелић 3, В. Ковачевић 2 (1), Чаваљуга 4, Петровић 1, Бојковић, Бојичић, Недељковић, Вучковић, Живковић, Пљеваљчић 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (19 одбрана, 1 седмерац), Живковић 4, Милошевић, Шљиванчанин 2, Ољача, Павић 4, Косановић (1 седмерац), Пушица 5, Шотић, Томић, Ћирић 2, Докић 7 (1), Анђелић, Брајовић 2, Милутиновић, Митровић.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму овде.