Zvezdaši i zvanično na Mihinom spisku

Zvezdaši i zvanično na Mihinom spisku

304
14

Novi selektor nacinalnog tima Siniša Mihajlović, danas je i zvanično objavio spisak sa imenima 31 igrača za predstojeće mečeve reprezentacije Srbije protiv Španije i Francuske. Ono što je najvažnije za Crvenu zvezdu i navijače je činjenica da se iz našeg kluba čak pet igrača nalazi na tom spisku, a to su Duško Tošić, Nikola Maksimović, Filip Mladenović, Srđan Mijailović i Darko Lazović.

Tošić, Maksimović i Mladenović

Povratnik u A tim Srbije Duško Tošić ove polusezone odigrao je veoma dobro što nije promaklo Mihajloviću, a posebno je bilo bitno to što je Toške odigrao najbolje upravo na najvažnijim mečevaima (3 derbija protiv Partizana i finale kupa). Posle nešto duže pauze gde nije dobio poverenje drugih selektora, Tošić će imati priliku da ponovo dokaže koliko vredi i to na novoj poziciji. Naime on nije pozvan kao bek već kao štoper što mu je sada osnovna pozicija posle premeštanja od strane Roberta Prosinečkog.

Drugi igrač na istoj poziciji, koji je dobio poziv da debituje Nikola Maksimović, odigrao je tek prvu polusezonu u crveno-belom dresu, ali i uspeo da skrene pažnju na sebe. Do juče član Slobode iz Užica danas je jedan od najtalentovanijih štopera naše zemlje koji će ipak morati dosta da radi na svom razvoju kako bi dostigao vrhunski nivo. To su pokazale i neke greške koje je ovaj mladić pravio u ovoj polusezoni, ali nikako se ne može reći da ih nije moguće korigovati.

Pročitajte još  Dan kada je Liverpul upoznao Zvezdu

Još jedan debitant u A selekciji reprezentacije je i Filip Mladenović. Kao i Maksimović do skoro je nosio dres mlade reprezentacije, a prelaskom u Crvenu zvezdu, samo je dobio priliku da češće bude na oku selektora i njegovih saradnika. Filip je svojih prvih 6 meseci u našem dresu odradio vrhunski i zaslužio poziv Mihajlovića, a bez ikakve dileme može se reći da prave igre Mladenovića možemo očekivati naredne sezone kada može da se potpuno afirmiše i otvori sebi put za dobru karijeru.

Darko Lazović i Srđan Mijailović

Najmlađi od svih, ali nikako najmanje vredan, Srđan Mijailović je i treći debitant iz našeg kluba. Sa samo 18 godina biće najmlađi među svim reprezentativcima naše zemlje. Teško da možemo očekivati da on dobije nešto značajniju minutažu, ali sama činjenica da će trenirati sa najboljima značiće popularnom Mićku za naredna okupljanja, kao i za naredne cikluse kvalifikacija kada se očekuje da će biti važan šraf tima. Srđan je kao i Tošić na Mihajlovića najbolji utisak ostavio upravo protiv najvećeg rivala, pa je selektor odlučio da Mićko preskoči igranje u mladoj repezentaciji kod Aleksandra Jankovića (bar za ovu priliku).

Pročitajte još  Manojlović: Konkurencija kao dodatni motiv

Igrač koji je definitivno najviše zaslužio poziv i koji je po mišnjenju mnogih navijača i najbolji igrač naše ekipe ove sezone je Darko Lazović. Momak koji je prošao kroz trnje, dok nije došao do ovog statusa, igrama u crveno-belom dresu, ali i dresu mlade reprezentacije ostavio je selektora bez dileme kakvu odluku da donese. Darku ovo neće biti prvi poziv za reprezentaciju, jer on već ima zabeležen jedan nastup na prijateljskom meču protiv Poljske, ali će svakako biti novi početak za njega.

Pored igrača koji dolaze direktno iz našeg kluba na spisku je i veliki broj naših biših igrača a to su:  Milan Biševac, Aleksandar Luković, Dušan Basta, Pavle Ninkov, Boško Janković, Filip Đuričić i Dejan Lekić. Nažalost na spisku nema i našeg golmana Bobana Bajkovića, iako je bilo najava za tako nešto.

Vest možete komentarisati i na našem forumu ovde.

Kakvo je Vaše mišljenje o spisku Siniše Mihajlovića?

Podeli

Komentari

14 Komentara na "Zvezdaši i zvanično na Mihinom spisku"

Obavesti me o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshock???cooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsad!?ideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Slike
 
 
 
Audio i video fajlovi
 
 
 

Poređaj po:   najnovijim | najstarijim | najviše glasova
Bre
Gost
maj 22, 2012 10:18

šta lupte minuse kolarov je vojčan on je iz Vojke :) :)

Anka
Gost
Anka
maj 22, 2012 08:58

Ja koliko znam i koliko sam upucena Bajko je reprezentativac Crne Gore kao i Vesovic?! Probaj te da nadjete taj podatak. Do duse jos nije dobio sansu u toj reprezentaciji. Sto se ostalih momaka tice nisam verovala dok nisam videla konacan spisak. I drago mi jejer se pokazalo da je ovo prolece Zvezdino! :)

Rastko
Gost
Rastko
maj 21, 2012 19:44

jel ja jedini mislim da je u poslednjih par utakmica maksimovic gadno kiksaoi da je bolje, sto se reprezentacije tice, da je u omladincima a ne prvom timu?

Bre
Gost
maj 21, 2012 18:36

budite iskreni i razmislite da bajko ove polusezone i kad je imao šta da brani lopta ga je pogađala a neke glupe golove primi ne mogu zaboraviti onaj iz kg u zadnjem minutu pa i ovaj protiv voše po meni zvezda ima bolje golmane ali je bajko ipak zaslužio iskustvom i ljubavlju prema zvezdi ipak je on mačka :)

lpool
Gost
lpool
maj 21, 2012 17:52

aaa bajko?? :(

miloš
Gost
maj 21, 2012 17:35

kolarov je vojčan :)

Aureliano Buendilja
Gost
Aureliano Buendilja
maj 21, 2012 17:35

zasto mi je obrisan komentar Luka???

wpDiscuz