Домаћа такмичења Кошарка

Победа у пуном Пиониру – 76:62! Мајсторица у петак

Кошаркаши нашег клуба победом у пуном Пиониру стигли су до изједначења у полуфиналној серији (1-1) и тако дошли у прилику да се опет боре за пролаз у финале преко мајсторице. Трећи меч између нас и Радничког заказан је за петак у Крагујевцу. Резултат 76:62 (19:10, 20:14, 17:22, 20:16).

После прве четвртине резултат је био 19:10, а момци у црвено-белом одмах су ставили до знања да ће пружити максимум, посебно због чињенице да је Пионир препун! Слободан улаз довео је у дворану велики број навијача, који су одличним навијањем гурали наш тим ка веома важној победи.

Од првих минута показали су пулени Светислава Пешића да гости никако неће моћи да ни приближно понове игру коју су приказали пре два дана у Крагујевцу. Офанзивна игра Црвене звезде  довела је до првог вођства од 9:7. Изванредна игра Андрије Милутиновића  који је постигао тројку после Недовићеве агресивне одбране дало је знатнију предност 33:20. Са друге стране противнички играч Сајмон био је потпуно блокиран. Звезда је блистала у свим сегментима и на полувреме отишла са 15 скокова у одбрани, 9 у нападу и резултатом 39:24. Двојац Милутиновић-Томас уједно су били и најефикаснији у првом полувремену. Милутиновић је забележио 12(уз 5 скокова), док је Томас убацио Крагујевчанима 10 поена, али и забележио 4 асистенције. Највише скокова у првом полувремену забележили су Миле Илић – 6 ( уз то додао и 6 поена) и Сава Лешић са такође 6 ухваћених лопти.

У наставку меча црвено-бели имали су један период добре игра, али и велики пад у 3. четвртини који је трајао око 3 минута. Тада су се гости приближили на само 4 поена разлике, али је онда Немања Недовић добром игром у нападу, као и агресивном обдраном вратио нашем тиму 10 поена разлике, пред последњи период утакмице. Уз то управо је Немања приказао навијачима најлепши детаљ на мечу, када је после  додавања Томаса феноменално закуцао. Последња четвртина започела је слично претходној уз осцилације у игри, али су онда наши играчи успели са пар важних шутева да се одлепе и реше меч. Најзаслужнији за то био је Омар Томас који је постигао 23 поена уз шут за три 3/4, сл. бацања без промашаја(4/4), 5 скокова и 5 асистенција (индекс 33). Поред њега велики допринос дао је и Милутиновић са 14 поена и 8 скокова од којих су неки били веома важни скокови у нападу. Истакли су се још и Бојан  Поповић са 12 поена и две важне тројке у 4. четвртини и Недовић са 8 поена. Трећи меч ове серије одиграће се у Крагујевцу, а Светислав Пешић има на располагању пар дана  да освежи играче и спреми их за тешко гостовање.