Muslin: „Privatizacija je spas“

Muslin: „Privatizacija je spas“

187
42

Slavoljub Muslin, bivši trener Crvene zvezde i osvajač duple krune sa istom, a sada trener Krasonada iz Rusije, dao je zanimljive odgovore na pitanje novinara “Sportala” koje prenosimo u cijelosti:

Zvezdu godinama potresa finansijska kriza i nikako da se slavni klub izvuče iz nje?

Ja ne vidim drugi način da se to reši, nego da se klub privatizuje. Mora neko da dođe, da uloži novac i postavi klub na zdrave temelje. Ali, taj ko bi došao, želeo bi i da rukovodi klubom. A, ne on da plaća, a drugi da upravljaju.

Vaš sadašnji klub ne muče takvi problemi?

Ovde novac nije problem. Mnogo se ulaže u klub, koji postoji samo četiri i po godine i cilj nam je najpre da postanemo stabillan prvoligaš, a onda postepeno krenemo ka „osvajanju Rusije“. Zasad još ne dovodimo zvučna imena, nego dolaze skromniji igrači, ali se zato mnogo ulaže u školu fudbala.

To je trend u svetu?

„Barsa“ kao da je svima otvorila oči. U naše mlađe kategorije klub je uložio više od 40 miliona evra. Školu vodi naš čovek, Beograđanin Aleksandar Marjanović. U klubu imamo oko 250 dečaka, a u celom gradu i regionu, a pod patronatom našeg kluba je oko 3. 000 dečaka. Imamo osam sjajnih terena, hotel za smeštaj mlađih kategorija, školu gde deca pohađaju nastavu sa najboljim profesorima koji rade sa njima, bazene za opuštanje… Rečju, imamo pravu fabriku za proizvodnju igrača, sa izvanrednom infrastrukturom. To će svakako doneti rezultat. Naše mlađe ketegorije su među prva četiri kluba u Rusiji, što je nekad bilo nezamislivo. Ineče u Rusiji se sve više ulaže u fudbal, gradiće se i novi stadioni, jer su postojeći uglavnom zastareli, a preko škola fudbala računaju da će da proizvedu buduće asove, reprezentativce, jer je 2018. Godine kod njih Svetsko prvenstvo.

Pročitajte još  Skauti Dinama prate Zvezdinog prvotimca

Sve je više i stranih trenera u Rusiji?

Dolaze treneri iz Italije, Holandije, Srbije, Hrvatske… U ruskom fudbalu radili su ili i dalje rade jedan Gus Hidink, Dik Advokat, Lućano Spaleti… Biće ih sve više, jer Rusija se otvara i ulaže u fudbal. Još neki igrači sa Zapada ne žele u Rusiju i idu u jače lige i za manje novca, ali i to će se vremenom promeniti.

Pročitajte još  Na današnji dan: Rođen Nemanja Vidić

Promenjen je i kalendar takmičenja u ruskom šampionatu?

Jeste. Više neće biti one pauze od šest meseci između dva šampionata. Sad će se igrati do decembra, a nastavak će biti u martu, pa će i ruska liga biti usklađena sa ostatakom Evrope.

Šta je donelo nedavno završeno Evropsko prvenstvo u fudbalu?

Mnogo više pažnje posvećeno je napadu i golu više, nego odbranama sopstvenog gola. To je dobro za fudbal i navijače. Čak je i tradicionalno defanzivna Italija igrala sjajan napadački fudbal. Španija je pokazala da je nedodorljiva i da joj „Barsin“ recept donosi trofeje. Žao mi je što Nemci nisu igrali u finalu, ali ne može se reći da Italija nije to zaslužila. Francuzi još osećaju posledice neuspeha na SP, a i česta promena selektora ne ide im na ruku – podvukao je Muslin.

Vest možete komentarisati i na našem forumu ovde.

 

Podeli

Komentari

42 Komentara na "Muslin: „Privatizacija je spas“"

Obavesti me o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshock???cooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsad!?ideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Slike
 
 
 
Audio i video fajlovi
 
 
 

Poređaj po:   najnovijim | najstarijim | najviše glasova
Anka
Gost
Anka
jul 7, 2012 09:28
A sta mi sve vreme pricamo ovde nego da nam je preko potrebna infrastruktura. Za dalji razvoj kluba, ne samo za seniore vec i mladje kategorije pogotovo tzv. prateci objekti hoteli, internati, pomocni tereni, stambeni blok tacnije grad u gradu. Sad kad pogledamo desetogodisnji red jedne barselone i stadion im je mali, pa su resili da idu dva koraka ispred svih, grade novo velelepno zdranje van grada Barselone. A ovo sto pominje Muslin, infrastrastrukturu, to je primera radi najbolje uvideo Nebojsa Covic kod nas, covek koji je devedesetih krenuo sa celom tom pricom. Covic zna kako da obrce kapital, i… Opširnije »
aleksandar sd
Gost
aleksandar sd
jul 7, 2012 01:01
Jedno ime i prezime-Nebojsa Covic! Covek za godinu dana stabilizovao klub jednostavno covek ima plan i odusevio me sinoc u onoj emisiji!..a ovi za vise od 3 god srozali nas jos vise.. dal je moguce da nema niko sposobniji od njih??to mi malo sumnjivo,kao i svi njihovi poslovi…dokaz toga je ovo sa Perovicem,prvo ga doveli jer nije mogao nigde da se ubaci,a sad ga teraju..pa koji ste ga moj dovodili da puknemo na njega bar jos 100 000,200 000 a nije nista igrao i pritom ga sad teraju,kao neka plata je u pitanju,znaci mutne radnje rade, nek me mrze ovi… Opširnije »
Čiča
Gost
Čiča
jul 6, 2012 23:02
Cenim Muslina kao trenera ali mislim da ovde nije u pravu.Priče o privatizaciji u srpskom sportu su čista demagogija.Mislim da u ovom trenutku u Srbiji nije realno očekivati da može doći do privatizacije bilo kog sportskog kluba.Zašto ovo tvrdim.Zato što svaki poslovni čovek koji ima novca ne bi uložio novac ni u jedan naš klub.Ne bi ga uložio zato što mu se taj novac nebi nikada vratio a da ne govorim o stvaranju profita od ovakvog vida ulaganja.Mi, jednostavno, u Srbiji nemamo nijedan klub ( u bilo kom sportu) koji bi u dogledno vreme mogao da vrati uloženi novac i… Opširnije »
SRBB
Gost
SRBB
jul 7, 2012 02:05

Ja sam to rekao , pa vidim da se mnogi ne slažu..
Isto kao što u privredi ni jedna strana firma ne želi da investira u naša preduzeća, zbog nepovoljnog političkog i ekonomskog ambijenta , tako ne žele ni naše klubove..
Kog kalibra mora da bude taj bogataš , da bi kupio klub sa 40 miliona evra duga ! Pa pre će da pređe u Rumuniju, zemlju članicu EU i kupi FK Steaua , koja je takođe osvajač LŠ i klub sa bogatom tradicijom..

van basten
Gost
van basten
jul 6, 2012 20:39

i da se pojavi neko sa mnogo para koji ce da ulozi i 100 miliona,neko u drzavi ce to da stopira,bilo iz zavisti i ljubomore, bilo zbog manjeg kluba koji ima jacu podrsku u politici,policiji,vojsci,tajnim sluzbama,i kod ostalih izdajnika.nece banditi nikoga pustiti da ulozi u zvezdu velike pare,samo moze ovako nekakvo muljanje pa sta bude.

Nemanja Muslin
Gost
Nemanja Muslin
jul 6, 2012 20:10

Ziva legenda !

Vlada
Gost
Vlada '73
jul 6, 2012 17:25

Ni Mislim ne bi pomogao Zvezdu sada .. ni Gvardiola pored ovakve uprave pa jel vidite da je pošte rasulo u klubu ….. Lukić i njegova ‘svita’ motaju pod hitno da odu i da dodju ozbiljni ljudi koji će uložiti novac …..

Mladen
Gost
Mladen
jul 6, 2012 23:22

Proveri sine ti prvo sta je sa pravopisom, pa onda da razmatramo te vise teme … pustite bre ljude da rade, ko bre da dodje, odakle da dodje … sto nije dosao sad na izborima … ajde bre palite svi, navijajte, a pustite upravu da radi svoj posao kako najbolje ume i zna … !

Aca Va
Gost
Aca Va
jul 6, 2012 16:33
Ja pricam sve vreme na ovom sajtu da je sad u ovoj situaciji za Zvezdu najzdravije resenje privatizacija, a ne ovako mi nemamo 500000 Evra da platimo igraca, dug nam porastao na 50000000 (a slozicete se ova uprava nema sanse da vrati te pare u ovom mandatu, jer ako su isplaceni skoro svi bivsi igraci i treneri znaci sad su ostali dugovi prema bankama, a realno Zvezda nema neki veliki izvor prihoda da vrati te dugove, to jedino moze neko ko ima svez kapital). E da nam je ovaj covek trener sa bismo mozda i slavili titulu i mozda usli… Opširnije »
Mladen
Gost
Mladen
jul 6, 2012 23:24

Robert je nas Gvardiola …

wpDiscuz