КошаркаРегионална лига

Poraz u „večitom derbiju“

Rikardo Marš

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od Partizana u 21. kolu Jadranske lige 68:76 (17-20, 37-36, 46-57, 68-76). Iako su naši košarkaši poraženi na ovom susretu, pružili su sasvim solidnu partiju, daleko bolju od one prošlogodišnje, kada je „večiti rival“ odneo mnogo ubedljiviju pobedu.

Čak štaviše, predvođeni Maršom i Nedovićem, crveno-beli su vodili na poluvremenu, međutim nisu uspeli da izbore ništa više od časnog poraza. Najveći problem je bio nedostatak trećeg, ili četvrtog igrača, koji bi pomogao Nedoviću (17 poena) i Maršu (27 uz 9 skokova), ali svakako je problem bilo i neigranje Bakića, te svega tri minuta na parketu mladog Cvetkovića, koji je premoren zbog utakmica kvalifikacija za Evroligu za juniore.

Ipak, obzirom da su i Zadrani poraženi, Crvena zvezda je i dalje pretposlednja na tabeli, međutim očekuje nas nastavak serije teških utakmica. Već sledeće kolo sledi gostovanje u Vršcu Hemofarmu.

Pomenimo i da su najefikasniji u redovima crno-belih bili Veseli sa 15, te Milosavljević sa 11 postignutih poena.