Црвено-бели за нешто више од сат времена почињу своју овосезонску европску причу. У Белорусији је све спремно за почетак меча.

За сада се зна да ће Звезда почети у саставу: Бајковић, Микић, Максимовић, Крнета, Младеновић, Димитријевић, Миливојевић, Евандро, Милуновић, Лазовић и Касалица.

Од нашег извештача из Витебска сазнајемо да је терен у одличном стању и добро припремљен за игру. Према последњим информацијама, навијачи Спартака из Москве стижу полако у Витебск, а за сада их има око 350. Наше Делије ће са братским навијачима, припадницима Фратрије пружати подршку нашем тиму и у далекој Белорусији. Меч почиње за нешто више од сат времена, а на нашем сајту можете пратити текстуални пренос.

Подсећамо, на нашем сајту можете видети и слике са истока у нашој галерији, а после меча очекују вас и снимци и нове фотографије.

Наводимо и једну занимљивост. Један од чланова „Фратрије“ добио је на поклон мајицу са логом нашег сајта, коју ће носити на данашњој утакмици!

3 4
 Довгиало, Горбачев, Березовски, Наумов, Сорокин, Зјулев, Букатин, Кобетс, Труков, Черних, Коваленко.
Бајковић – Микић, Крнета, Максимовић, Младеновић – Димитријевић, Евандро, Миливојевић – Касалица, Милуновић, Лазовић.
Стадион: У Витебску
Судија: Тони Асума
Гледалаца: око 4500
Стрелци: Гавриушко 47.; Гавриушко 67.; Жуковски 76.; – Касалица 10.; Милуновић 17.;
Милуновић 34.; Касалица 69.;

45 минута пред почетак утакмице – Велики број војника пазиће на навијаче Црвене звезде и фратрије данас! Одвојена су два сектора ка јужном делу стадиона и у том делу је свака столица ограђена са по једним војником! На два наша навијача биће по један војник! Очекује се око 400-500 навијача, али је у центру града и даље мирно, претпоставља се да спроводе у овом тренутку навијач до стадиона.

15 минута пред почетак утакмице – Време за игру идеално, око 17-18 степени, није спарно, благ ветар. Трава мало скраћена. наши су тренутно на терену, загревају се. Делују расположени за игру.

6. минут – У току је почетно опипавање снага. Црвена звезда игра полако, од ноге до ноге и већином покушава угрозити противнички гол преко десне стране.

10. минут – Црвена звезда је повела са 1:0, гол је постигао Касалица након корнера који је извео Лазовић! Свему томе је претходила акција у којој је десни бок пробио најагилнији Лазовић, који је затим убацио лотпу у петерац. Милуновић је добро из окрета шутирао ногом, али је голман Нафтана избацио лопту у корнер.

17. минут – Нови гол за Звезду! Лазовић је послао одличну лопту кроз одбрану Нафтана, Касалица је пребацио голмана након чега је Милуновић само „ћушнуо“ у гол. Звезда игра стварно добро и стиче се утисак да Нафтан нема шта тражити у овој утакмици.

26. минут – Извршена је прва измена у редовима Нафтана. Уместо Зјулева  у игру је ушао Образов.

34. минут – Црвена звезда већ води 3:0, а по стрелац је по други пут Лука Милуновић! Иницијатор свега је опет био Лазовић који је лагано пробио по десној страни, затим послао лопту на 7-8 метара, одакле Милуновић након доброг примања лопте матира голмана.

Крај првог полувремена

46. минут – Нафтан је извршио још једну измену. Уместо Коваленка у игри је Гавриушко.

47. минут – Након дуплог паса један домаћи играч је ушао у наш шеснестерац, где га с леђа обара Максимовић, а судија свира пенал. Сигуран са беле тачке је био момак који је ушао у игру на почетку другог дела, Гавриушко.

64. минут – Младеновић се добро пробио у средину и послао повратну лопту Касалици, који затим добро шутира, али лопта пролази поред стативе. Младеновић одма у следећем нападу Нафтана прави прекршај и добија жути картон.

67. минутМикић прави кардиналну грешку и Нафтан смањује резултат на 3:2! Наш десни бек је главом вратио лопту до Гавриушка који са 16 метара постиже гол.

69. минут – Након спорне ситуације у шеснестерцу Звезде, наши играчи иду у брзу контру и као плод те контре Касалица постиже свој други гол!

71. минут – Прва измена у редовима Звезде. Евандрово место на терену заузео је Мендеш Каду.

73. минут – Нафтан користи своју последњу измену. Жуковски је ушао у игру уместо Кобетса.

76. минут – Велика грешка младог Крнете који је одуговлачио са избијањем лопте. Жуковски му се прикрао са леђа, одузео лопту и затим лагано постигао гол у ситацији један на један са Бајковићем. Након постигнутог гола у игру је ушао Вешовић уместо Милуновића.

92. минут – Жуте картоне након оштрих стартова добијају Димитријевић и Касалица.