Просинечки: „Не могу бити задовољан“

Robert_Prosinecki

Тренер Црвене звезде Роберт Просинечки по завршетку утакмице није могао да буде ни разочаран, али ни превише задовољан победом оствареном у првом мечу квалификација за Лигу Европе. Два потпуно различита лица његове екипе у једном мечу, збунила су и самог Робија.

– Невероватна утакмица са два потпуно различита полувремена. У првих 45 минута сам био одушевљен игром коју смо приказали, и тако добро издање дуго нисам видео од стране мојих играча. Било је пуно жеље, доброг трчања, три постигнута гола уз још неколико пропуштених прилика – изјавио је млади стручњак у даху и наставио:

У полувремену сам скренуо пажњу играчима да морају да наставе исто да играју и у наставку, јер наш противник више није имао шта да изгуби и претпоставио сам да ће да нас нападне свим силама. То се и десило и мало је недостајало да на крају угрозимо сигурно вођство које смо имали. Такве ствари не смеју да нам се дешавају и имамо неколико дана да до реванша на Маракани анализирамо пропусте како нам се не би понављали – јасан је Просинечки.

После меча у Витебску, ретко ко, коме је срце црвено-бело може да вам одговори на питање да ли је задовољан оствареном победом. Помешаних осећања био је и наш шеф стручног штаба.

Када знам да смо имали 3:0 на полувремену, не могу ни са чим да будем задовољан. Са друге стране победили смо и при том постигли четири гола, што нам даје веру да ћемо уз извесне исправке у реваншу пружити много бољу и сигурнију партију током свих 90 минута. Морамо да одиграмо константно, без осцилација, и да ритам и игру из првог полувремена са данашњег сусрета на Маракани у реваншу одржимо током целог меча – закључио је Просинечки.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму овде.

Прочитајте још

Коментари

110 Коментарa на "Просинечки: „Не могу бити задовољан“"

Гост
Anka
јул 20, 2012

Od sjaja do ocaja je opis utakmice! Slazem se sa Robijem za dosta stvari. Ali ako cemo realno pricati, onda treba istaci problem u psihi. Usli su nasi ozbiljno u mec krenuli su od pocetka da igraju takticki, vezni red je pleo mrezu oko protivnickog gola, dobro odradjivao zadatke u defanzivi sve do psotignutog treceg gola a onda kao da ih je neko opali morkim carapama po glavi i pokazao znak STOP… drao se Robi pored autlinije, posle treceg gola, „Dobro je, nema stajanja!“ kao da je znao sta ce da nas zadesi. Prosto nas mentalitet podcenjivanja, do 41minuta NAftan nije uputio nijedan sut, a onda pauza i drugo poluvreme. Kad sam videla kako smo poceli mogu reci samo dobro smo zavrsili. Bilo je u fazonu idi mi dodji mi, kako cemo lako cemo imamo kapital. NAS KLASICAN MENTALITET. To ne sme da se desava i mora se pristupiti jako ozbiljno od pocetka do kraja. Liga Evrope i sve ostale evropske utakmice nisu nasa domaca liga pa ce svako da pakrira autobus red svojim golom (veruj te mi ovo sad prvenstvo takodje bice malo ekipa koje ce igrati autobus pred nasim golom zato pamet u glavu). Svi danas igraju fudbal, a kad vec govorimo o nasoj pobedi dobili smo je na suv kvalitet. Fudbal protivnik igra onako kako mu ti dozvolis, ako od pocetka ne primenis sve takticke zamisli sefa, onda ti se pise lose. Glupo je sad mi da kritikujemo i pljujemo po momcima, nema potreba mislim da su i samo svesni svojih gresaka i treba samo da ih isprave. Slede mnogo ozbiljnije utakmice, nije ni ova gotova a kao sto rekoh Naftan ne bi smeo da bude problem. Odbanom nisam zadovoljna, ali nisu momci krivi vec oni koji su dovodili pojacanja. POBEDI SE U ZUBE NEGLEDA, IZVUCITE POUKE MOMCI PA DA KRENEMO DALJE U NOVE POBEDE!

P.S. Omonija, uopste kiprani nisu naivni, i kiparski fudbal koliko god nekome to smesno zvucalo dva koraka je ispred nas, po svim nivoima. Koliko ulazu ne bi me cudilo da vec za sledece evropske kvalifikacije obezbede ucasce na EP. Onoj dvorskoj ludi od predsednika mozda bi trebalo poslati strucnjake bas sa kipra da ga nauce kako se stvaraju fudbalski centri, umesto sto mlati praznu slamu.