Majstorija Moline! (video)

Majstorija Moline! (video)

261
23
Maurisio 'Mao' Maolina
Maurisio 'Mao' Maolina
Maurisio 'Mao' Maolina
Maurisio ‘Mao’ Molina

Nije strano nama Zvezdašima da tugujemo za bivšim igračima, koji iz nekih razloga nisu ostvarili veliki trag u našem klubu, ali zato širom Evrope i Sveta vidimo šta propuštamo. Barkos, Edgar, Salas su već pokazali, ali „Cigani“ najviše tuguju za Maurisijom Molinom. Kolumbijac koji je na leto 2007. godine, kao standardni reprezentativac svoje zemlje pojačao naš tim, od koga smo očekivali puno, a zatim samo šest meseci kasnije, bez ikakvog povoda i potrebe, napustio klub posle odluke kluba da prihvati ponudu brazilskog velikana Santosa od 800.000e. Cena nije ni bitna, koliko ono šta i koliko je mogao da pruži nama, kada je krenuo da pokazuje posle perioda adaptacije, ako uzmemo u obzir da mu je to bio prvi i jedini angažman u Evropi. Crvena zvezda je tada bila na pripremama za prolećni deo sezone 2007/08, u Tel Avivu na jakom turniru sa ekipama poput moskovskih Spartaka i Cska, kijevskog Dinama, Šahtjora i Beitara, domaćina turnira. U grupi smo bili sa Spartakom iz Moskve i Dinamom iz Kijeva, a posle poraza od 5:2 od bratskog Spartaka iz Moskve, Molina je bio strelac za naš tim, stigla je potvrda da će Kolumbijac obući dres slavnog brazilskog velikana.

Pročitajte još  Zvezda osvojila samo bod u Subotici

Posle odlične sezone u Santosu, kada su mu i Brazilci skinuli kapu, koji to izgleda samo rade kada su fudbaleri Crvene zvezde u pitanju, krenuo je put Južne Koreje, gde je nosio dres Seongnam Ilve. Od 2011. godine je član Seula, zajedno sa još jednim bivšim Zvezdašem, Brazilcem Adilsonom, u kome ste mogli da pratite njegove igre, kao i ostalih Zvezdaša, u našoj rubrici – Učinak zvezdaša širom sveta. Dok ne počne nova sezona naše rubrike, majstoriju Maa Moline možete pogledati u videu ispod. U pobedi njegovog tima od 6:0, Mao je načeo protivnika i to na kakav način, a upravo na asistenciju Adilsona. Nedavno smo to imali priliku da vidimo od Urugvajca Edinsona Kavanija iz Napolija, koji je popularnim „škorpion“ potezom oduševio svet i srušio giganta Juventus, a sada je to isto uradio i Molina i naterao nas da tugujemo što nije dobio pravu šansu na „Marakani“, pa u njegovim majstorijama moramo da uživamo u drugom dresu, kad već nismo mogli u našem. „Škorpion“ je potez koji je proslavio, takođe Kolumbijac Rene Igita, ali golmanskom paradom, bravurom koja je obišla svet. Sada uživajte u majstoriji našeg Kolumbijca, poslastici za lep san, koji je za većinu Zvezdaša, jedan od najomiljenijih stranaca koji nosio crveno-beli dres. Mao, majstore!

Pročitajte još  Nikolić i Adžić za trijumf omladinaca, remi kadeta

Nama ostaje da se nadamo da ćemo konačno otvoriti oči i progledati, kao i da Borha i Mezenga neće u drugim dresovima raditi ono što im nije dozvoljeno u našem.

„Škorpija“ Maa Moline

 

Vest možete komentarisati i na našem forumu ovde.

Kakvo je Vaše mišljenje o ovoj temi?

Podeli

Komentari

23 Komentara na "Majstorija Moline! (video)"

Obavesti me o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshock???cooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsad!?ideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Slike
 
 
 
Audio i video fajlovi
 
 
 

Poređaj po:   najnovijim | najstarijim | najviše glasova
Saša
Gost
Saša
jul 24, 2012 11:12
Naravno da je Piksi ekspresno gurnuo Zvezdu u ambis i naravno da je Barkos bio najveći promašaj. Šta me briga što oni nekoliko godina posle Zvezde igraju dobro ne vidim kakve to veze ima sa Zvezdom. Da li su pojačanja dobra ili nisu ceni se po tome kako su igrali za naš klub, a ne po tome kako igraju 5 godina kasnije za neki klub na drugom kraju sveta. Zar je toliko teško da saberete jasne brojke da je Piski nasledio dug od dva miliona evra i strašan tim za ove prostore vredan 30 miliona evra, da je rasprodao ceo… Opširnije »
dusan
Gost
dusan
jul 23, 2012 18:05
molina nije igrao jer je prednost imao milijas, a prodat je za 800 hiljada jer smo vec tada bili u totalnoj dubiozi i bilo je daj sta das. molina je pored perice ognjenovica i dejana stankovica najbolji igrac koji je u zvezdi igrao u poslednjih 15 godina. nismo uspeli da ga iskoristimo, kao ni neke druge koji su znali da igraju lopte, prednost su dobijali neki cudni igraci, puleni nekakvih menadzera, zvezdu su vodili od zla grdji i gori koji su potpisivali ugovore sa parkerima, sisicima, fereirama, kapiten nam je bio djordjevic, sad je mikic, sledeci je verovatno vesovic… stvarno… Opširnije »
Saša
Gost
Saša
jul 24, 2012 11:16

Molina nikako nije imao prednost u odnosu na Milijaša jer Milina igra krilo, a Milijaš je centralni vezni i igrali su i jedan i drugi.
http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2008/matches/round=15119/match=301620/index.html

severac
Gost
severac
jul 23, 2012 15:39

Kad se setim promocije,Salas,Barkos,Molina.Salas(madjionicar:)Barkos(varkos) nije mogao na treningu gol da da…(a covek rastura),Molina se najbolje uklopio(el.Maurisio Mao Molina)..

severac
Gost
severac
jul 23, 2012 15:32

Jbt. a Barkos proglasen najvecim promasajem!

ZVEZDA JE ZIVOT
Gost
ZVEZDA JE ZIVOT
jul 23, 2012 11:46

Ova korejska liga je bar jedno 2x jaca od nase, a i infrastruktura na stadionima fantasticna, pune tribine……. Al jbg koliko oni ulazu u fudbal to mi ne mozemo ni zamisliti !!!!!!!!! :(

Shole
Gost
jul 23, 2012 11:33

E da je neko pametan pa da napravi neku kombinaciju da ga vrate…

19ds89
Gost
19ds89
jul 23, 2012 11:26

Ja sam te godine kad ga je Piksi doveo rekao da takav igrač jednom dolazi kod nas da igra.. Iako je dolazio iz J. Amerike, sve su dizalai Salasa u visine, pričali bajke, a o Molini nije bilo toliko reči.. Dečko je imao sve.. I brzinu, i tehniku, i šut! skroz kompletan igrač! Da je ostao kod nas još jednu sezonu, glavu dajem da bi bio najbolji strani igrač u istoriji naše lige! Jednostavno kad neko zna, onda zna! Al eto nekima nije valjao.. Da imam pare, njega bi prvog vratio kod nas, jer on to i zaslužuje!

wpDiscuz