Robi rekao svoje. Lukić i dalje ćuti

Robi rekao svoje. Lukić i dalje ćuti

66
166
Podeli
Robert Prosinecki
Robert Prosinecki

Iako se na našem sajtu trudimo da izbegavamo neproverene iformacije, ovoga puta se tako nešto mora dogoditi, jer smatramo da je informacija više nego zanimljiva i mnogo govori o trenutnoj situaciji u FK Crvena zvezda.

Dnevni list „Kurir“ je u izdanju od subote 28. jula objavio monolog Roberta Prosinečkog u svlačionici našeg kluba nakon susreta sa beloruskim Naftanom. Tom prilikom, grmeći na svoje izabranike, Prosinečki je rekao:

– Šta je ovo koji k….? Zbog vas crvenim pred celim svetom, Brukate me, igrate se sa mojim ugledom. Šta se dešava sa vama? Samo mislite kako da stignete u diskoteku i proslavite pobedu. Koju pobedu, kad su vam samo p…. u glavi. Igrate 10 minuta i onda vas zabole i za fudbal i za Crvenu zvezdu. Dokle više? Ako se još jednom budete ovako ponašali na terenu biće svašta? Verujte mi. Ne zezam se.

Ovih nekoliko rečenica u mnogome oslikavaju situaciju u našem igračkom pogonu. Ali treba postaviti pitanje, zašto se tek sada govori o tome, jer je indolentnost u redovima naših fudbalera bila evidentna i na početku priprema u Sloveniji.

U četvrtak tribine su rekle svoje. Upućen je jasan poziv upravi našeg fudbalskog kluba, a i zvižduci upućeni igračima trebali bi da budu jasan prikaz o njihovom (ne)zalaganju na terenu. Jedini koji je za sada ostao pošteđen javne kritike je trener Robert Prosinečki. A pošto spadam u red onih koji su više puta kritikovali, ne njegov rad već sistem igre, ovoga puta, a zahvaljujući činjenici da je konačno „lupio rukom o sto“ to neću uraditi.

Međutim, moram skrenuti pažnju na jednu stvar koja je barem za mene bila neverovatna. U pitanju je generalni sekretar našeg kluba Đorđe Stefanović. Nije u pitanju njegova izjava kojom je napao pojedine navijače sa zapadne tribine koji su već u uvodnim minutima susreta sa Naftanom uputili zvižduke crveno-belima, već izjava o napadaču Eli Babalju. Babalj nije bio licenciran za mečeve protiv Naftana, a kako sada stvari stoje pitanje je da li će biti u takmičarskoj ekipi i za duele sa Kipranima. Stefanović je izjavio da pitanje licenciranja Babalja zavisi samo od trenera Prosinečkog. Ukoliko on bude insistirao da Babalj bude uz ekipu, FK Crvena zvezda će platiti ratu obeštećenja njegovom bivšem klubu Melburn hartu kako bi se mogao licencirati, a u suprotnom sredstva će biti iskorišćena za neke druge potrebe. Iako lično smatram da je Babalj neophodan ekipi i smatram da je velika sramota izjaviti da je igrač nakon mesec dana priprema, nespreman, još je veća sramota da jedan od čelnika FK Crvena zvezda ovako nešto izjavi.

Podeli
Rođen onog januara `78 pred početak sezone 1978/79 u kojoj "dragi nam" Partizan jedva opstade u fudbalskoj eliti. Nakon toga učih malo školu, doživeh da moja Crvena zvezda bude šampion Evrope i sveta, završih i faks, pa se i oženih i sada kada se okrenem iza sebe shvatam jednu stvar... Od rođenja mog nije proš`o bez imena tvog ni dan ni godina zvezdo Crvena.

Komentari

166 Komentara na "Robi rekao svoje. Lukić i dalje ćuti"

Obavesti me o
avatar

Poređaj po:   najnovijim | najstarijim
dragan cupic
Guest
Array
dragan cupic
jul 30, 2012 12:57
Pa ljudi nemate tim radite pogresno pa izbacili ste jednog Mihajlovica koji je godinama igrao za Jagodinu odlicno jer da nije nebiste ga doveli,a dajete sansu krneti koji je do juce igrao za sopot to jest Srpsku ligu.Pa i taj Maksimovic vam nema iskustva igrao jednu sezonu solidno u Uzicu.Najlabiji kapiten u istoriji Zvezde Mikic pa on nije ni za Srpsku ligu.Zasto ste kupili Asamou i ostale strance da vam sede na klupi pa placate ih bre sto ste ih doveli bacate novac ili ste dobri od njihovih transfera licno.Robi vam se zaneo misli da je u Barsi pa za… Opširnije »
dzoe luis filigran
Guest
Array
dzoe luis filigran
jul 30, 2012 08:18

da li je moguce da ova zvezdina uprava zabranjuje ljudima na stadionu da zvizdi i protestvuje. pa ako kontrolisete sever – ne mozete da kontrolisete zapad i ostale navijace zvezde. sramno ponasanje severa na 2:3 u beogradu. nijedna kritika, nijedan zvizduk – osim dela severa ka zapadu, koji definitivno nije pod kontrolom uprave. delije – sramno ste se ponasali na utakmici. cestitke zapadu i istoku.

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Ivan LsD
Guest
Array
Ivan LsD
jul 29, 2012 22:49

auuu…ovo se posebno odnosi na Kasu i Mladenovica…
imam drugaricu…cimali je kao..trojka i to…zato i ne pokazuju nista kad igraju…lepo im je Robi rekao da samo na to misle…

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Steva
Guest
Array
Steva
jul 29, 2012 22:28

Kada je Lukic dosao rekao je stvaramo tim ne obecavam trofeje itd itd bla bla. Gospodine Lukicu koliko je proslo od tada kako te bre nije sramota ako imalo volis Zvezdu idi molim te

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Steva
Guest
Array
Steva
jul 29, 2012 17:47

Kad moze da kaze da oni koji su zvizdali ne vole Zvezdu i da su frustrirani tamo necim sto da ne kaze i ovo, vecina nas koja je zvizdala je sigurno gledala vise nasih utakmica na gostovanjima nego on na Marakani, mozda im je prioritet da te pare daju za onu podrsku koju su navodno dobili od navijaca, SRAMOTA. Spasite Zvezdu i IDITE vise

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

zvezda
Guest
Array
zvezda
jul 29, 2012 18:15

Kaze Bucko „Zvizdali posle 3 minuta“ hahaha. Pa Bucko da se razumemo,nije to posle 3 neuspesna minuta,nego posle 5 GODINA i 3 minuta!

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

dr
Guest
Array
dr
jul 29, 2012 17:02

Necemo … na terenu. Mikic i Krneta napolje. Onaj Krneta se trese kao mis protiv takve fudbalske sile kao sto je NAFTAN?! Sta bi bilo protiv Real Madrida? Kazu neki ima samo 20 godina,pa ako sa 20 godina nema hrabrost nece je nikada imati. To je ono sto deli dobre igrace od vecitih talenata. Mikic bez komentara,znaci ono je katastrofa,decko je dodavac klasican. Ne zna da preuzme odgovornost,ne zna ni jednom da drekne na ekipu,da unese adrenalin,decko ne zna nista,a jos malo ce 30 godina/

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

dr
Guest
Array
dr
jul 29, 2012 18:14

Necemo cave na terenu 😀

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

cccc
Guest
Array
cccc
jul 29, 2012 16:23
ma nama nece biti bolje dok nebude privatizacije..da klub uzme neko ko ce da ulozi pare i da stabilan budzet za pojacanja i plate…to je realnost ti i da bi napravio dobrog igraca moras u njega da ulozis…mi 200000e nemamo da damo godisnje igracu pa o cemu onda da pricamo…tipa onog stamenkovica smo prodali za 800000e a sad bajakovica nemozemo ni za 500000e..nemamo sistem zvezda je za vreme dzaje igrala 3-5-2….a sad ovi oce da igraju kao barsa smesno nemamo igrace mi za to ljudi….treba igracim da se daju plate redovno to je ono osnovno a mi to neradimo.. Ocenite… Opširnije »
wpDiscuz