Некадашњи играчи Звезде распуцани, Ожеговић опет погодио

ognjen

Широм Србије, јуче су одигране „генералке“ пред старт новог државног шампионата, а наступио је и велики број некадашњих играча Црвене звезде или оних који су позајмљени другим клубовима.

Кренућемо од најискуснијих. Најбољи стрелац прошлогодишњег првенства, Дарко Спалевић наставио је у истом ритму и овог лета. У ремију свог Радничког, против комшијског Борца, у 63.минуту реализовао је једанастерац и поставио коначних 1:1.

Још један искусан играч, бивши репрезентативац, Весељко Тривуновић, такође је погодио „са креча“, а резултат између ОФК-а и Инђије завршен је истим резултатом као онај у Чачку (1:1).

У Јагодини су се састали истоимени клуб и нови члан елите, Реал са Нишаве, за који наступа син легенде нашег клуба и шесте Звездине звезде, Драгише Бинића. Владан Бинић, момак који практично никада није заиграо за наш клуб погодио је мрежу домаћина у самом финишу и поставио коначних, мирољубивих, 2:2.

На Бањици су снаге одмерили престонички ривали, Рад и БСК, а резултат је, чудно или не, и овде био нерешен – 1:1. За Рад је наступило много играча који су некада носили црвено-бели дрес, а посебно се истакао момак који је последњи Маракану заменио Бањицом – Горан  Чаушић. Он је затресао противничку мрежу, за вођство своје екипе у 6.минуту меча, али су Борчанци до краја успели да изједначе резултат.

За крај, оно што нас и највише занима – Огњен Ожеговић опет је био стрелац за Банат. Огњен је овог лета отишао на позајмицу у Зрењанин и већ на првом мечу био стрелац. И јуче, против Хајдука, корпулентни центарфор био је прецизан и показао да само 18 година може бити ударна игла овог тима у новој сезони. И сви ми се надамо да ће Огњен наставити ову серију и у званичним утакмицама и врло брзо заслужити поновни позив на Маракану.