Домаћа такмичењаРукомет

Rukometaši ubedljivi protiv Vranja

Rukometaši Crvene zvezde, foto "Žurnal"

Rukometaši Crvene zvezde savladali su Vranje sa ubedljivih 34:19 (20:5), i tako se ponovo približili Partizanu na tri boda zaostatka. Naši igrači su bili daleko bolji rival na ovom susretu, a podatak da su gosti u prvom poluvremenu postigli svega pet golova dovoljno govori.

Pored ubedljive igra u napadu, na golu je bio maestralan Bojan Ljubišić, koji je odbranio čak 18 šuteva uz jedan sedmerac. Nije bio loš ni Popović, koji je povremeno menjao Ljubišića i ubeležio sedam odbrana i jedan odbranjeni sedmerac.

Napad je funkcionisao besprekorno, a čak 11 rukometaša su se upisali u listu strelaca, svi sem Dragoljuba Perovića. Najefikasniji je bio Obrad Radulović, novajlija iz Kolubare, koji je postigao sedam golova.

U sledećem kolu Crvena zvezda gostuje novosadskoj Vojvodini.

Crvena zvezda – Vranje 34:19 (20:5)

Beograd – Dvorana: CKS Šumice. Gledalaca 400. Sudije: Savić i Radulović (Beograd). Sedmerci: Crvena zvezda 1 (1), Vranje 5 (2). Isključenja: Crvena zvezda 6, Vranje 6 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Popović (7 odbrana, 1 sedmerac), Živković 4, Pešić 4, Pantelić 1, Perović, Đurić 2, Ristić 2, Pušica 3, Radulović 7, Jokić 3, Ćirić 1, Trivundža 2 (1), Zelenović 5, Ljubišić (18 odbrana, 1 sedmerac).

VRANJE: Stojković (7 odbrana), Stamenković 2, Stankov 2, Pavlović, Đorđević 4, Gavrilović, Cvetković 1, Miljković 2 (1), Stanković, Belojević 4, Kalić 2 (1), Stasić 1, Arsić (2 odbrane), Jolović 1.