Домаћи шампионатФудбал

Jagodina – Crvena zvezda 0 : 2(KRAJ)

Grbovi klubova

Bili ste u prilici da pratite i komentarišete zajedno sa nama meč Jagodina- Crvena zvezda. Naš voljeni klub je pobedio rezultatom 2-0, a strelci su bili Jevtić u 14. minutu i Evandro u 45.  minutu.

Videli smo dosta prilika danas, dosta tečnih akcija i lepih šuteva. Što zbog sreće, što zbog raspoloženog golmana Šimića rezltat nije bio visok, mada je mogao da bude, pogotovo jer je Kaluđerović u prvom poluvremenu promašio penal, pre toga pogodio prečku iz igre, a i Ninkov je pogodio istu nešto kasnije. Tu je još bio i šut Vilotića posle kornera, kao i promašaj Vešovića u završnici meča. Sigurno možemo biti zadovoljni današnjem izdanjem.

Budite uz sajt Moja Crvena zvezda. Mi čemo i ubuduće biti sa vama.

Sastavi timova

Jagodina: Šimić, Nastić, Projić, Ilić, Vasiljević, Stojkov, Beljić, Vusljanin, Đenić, Đorđević, Đilas.

Crvena zvezda: Bajković, Mikić, Vilotić, Tošić, Reljic, Mijailović,Evandro,Kadu, Vešović,Jevtić, Kaludjerović

Sudija: Srđan Kaurin

Žuti kartoni:Vаsiljević, Projić, Đilаs (Jаgodinа), Mikić, Vešović, Mijаilović i Koromаn (Crvenа zvezdа).

Na stadionu: 14 000

Atmosfera u Jagodini

Meč je počeo. Za sada nema nekih uzbudjenja. Tribine su više nego dobro popunjene.

4′ pritisak Kaludjerovića na odbranu Jagodine medjutim bez nekog rezultata.

6′ naši fudbaleri i dalje pokušavaju visokim presingom da oduzmu loptu. Vešović centrira sa desne strane i kroner  za Zvezdu. Posle njega nista konkretno

8′ prolazi Mikić po desnoj strani, dodaje do Kaludjerovića koji sutira a golman Jagodine brani odlicno.

9′ treci korner za Zvezdu.Lopta kod Mikića , ali on visoko preko gola „makazicama“

11′ Kontra Zvezde opet po desnoj strani Vešović odlično centrira ali Kadu sa 5 metara pravo u golmana Jagodine

14′ GOOOOLLL ALEKSANDAR JEVTIC! Evandro je poslao fenomenalno loptu u prostor, koja je odskočila isred Jevtića, a to je on iskoristio da lobuje istrčalog Šimića.

15′ Odlična šansa za Kaludjerovića sa desne strane medjutim izblokiran. 5. korner za nas medjutim faul u napadu.

17′ posle 6. kornera Vešović u prilici medjutim šut preko gola. Veoma dobra šansa.

20′ naši fudbaleri gotovo sve vreme na polovini jagodine. Vešović je dodao za Kaludjerovića u sredinu koji je razvalio prečku! Ništa od gola

PENAL. Reljić leži u nesvesti.Dobio je udarac laktom u letu! Pridigao se kasnije ali ne može da nastavi meč

22′ brani Šimić. Kaludjerović je šutirao, iako je Kadu  trebao da izvede. Robert je ljut zbog toga!

25′ Reljić ne može da nastavi meč. Umesto njega na terenu Ninkov!

27′ Kadu prolazi kroz sredinu. Ima dosta prostora. Šutira sa 20 metara medjutim brani Šimić.

29′ vidno su naši igrači uzdrmani i zbog malera koji imaju defanzivci i zbog promašenog penala. Šansa za  Đilasa međutim visoko preko gola

30′ Projić dobija žuti karton.

32′ Zvezdini fudbaleri su počeli dosta da greše na sredini terena, mada je i igra Jagodine postala agresivnija

35′  Jagodina je imala fenomenalna šansu, ali brani Bajković ramenom šut sa 2 metra. Veoma opsano je bilo…

36′ Evandro dobiju dobru loptu na desnoj strani, dodaje Kaluđeroviću ali nista od šuta.

37′ prekršaj za Jagodinu. centaršut ali Bajković dobro reaguje. Kontra Zvezde koja se završava vema brzo

40′ žuti karton za Mikića zbog neopreznog starta

41′ osmi korner. Ninkov veoma dobro šutira, a lopta pogađa prečku i odlazi u gol aut.

42′ odlična kontra koju je započeo Jevtić, nastavili Kaludjerović i Evandro međutim bez gola. Posle Kornera Vilotić propušta odličnu šansu. Šteta

44′ ređaju se šanse međutim bez gola.  Ninkov prolazi po strani centrira ali samo korner. Deseti. Ništa posle njega. Kadu se poigravao.

45′ + 1 GOOOOOOOOOLČINA EVANDRA!!!!!!!! FENOMENALNO !  Primio je loptu na nekih 23 metra od gola povukao malo i onda odličnim  udarcem u sam ugao povećao na 2-0!

Tribina sa navijačima

Gotovo je prvo poluvreme u kojem je naš tim dominirao i stvarao dosta šansi ali „samo“ 2 gola u mreži Jagodinaca. Uz još jedan ili 2 gola moramo završiti utakmicu, jer smo dosta bolja ekipa.

Sta vi mislite o igri?

Počinje drugo poluvreme. Bez izmena za sada.

46′ Vešović dobija veoma glup žuzi karton! Potpuno nepotrebno zbog prigovora

47′ slobodan udarac za Jagodinu sa nekih 24 metara. Sjajna koreografija na severnoj tribini uz pesmu „Pune tribine ludih navijača“. Šut Đorđevića blokira Mikić .

49′  uglavnom je lopta na sredini terena. Jevtić je pokrenuo šansu . Primio loptu desno povukao na levu stranu, a onda Mijailović iz prve šutira preko gola.

51′ Mikić lepo centrira sa leve strane ali bez šuta.

53′ bez nekih uzbuđenja. Možda zatišje pred buru 😀

54′ Kaluđerović je dobio odličnu loptu iskosa levo od Jevtića, ali je izblokiran

56′ odlično kombinuju Kadu i Vešović. Mladi crnogorac dobija loptu u 16 m i uz start igrača Jagodine gubi loptu.Nema penala

59′ Mijailović dobija žuti karton zbog starta sa 2 noge na sredini terena

60′ kontra za nas. Veošović oštro ubacuje ,  posle dodavanja Kadu loše šutira a onda u nastavku akcije Vešović opasno šutira pored stative

61′ izmena Izlazi danas odlični Evandro kako bi bio odmoran za derbi, umesto njega ulazi Lazović

65′ korner za Zvezdu. Kombinuju naši fudbaleri ali bez centaršuta. Lazović iznenada odlično šutira, Šimić brani . Kaludjerović ne stiže na odbijenu loptu

67′ Kadu je pokušao da uposli Kaludjerovića  ali gol aut. Posle toga u kontri  posle kombinovanja sa Jevtićem, Vešović šutira, ali brani Šimić lako.

70′ par minuta bez šansi pred golom Jagodinaca. Lopta kruži po sredini terena i stalno menja vlasnika

72′ korner za Jagodinu. U pauzi Koroman dobija žuti karton iako je van terena. Prošao je kroz teren što je glavni sudija video. Posle kornera Bajković hvata loptu.

74′ blaža povreda mladog Mijailovića, ali će se vratiti na teren

76′ bez neke prave akcije već neko vreme. Mijailović ponovo na terenu. Koroman ulazi u igru umesto Kaludjerovića koji se danas veoma trudio, bilo ga je svuda, ali bez nekog rezultata. Jevtić je sada najistureniji, Koroman levo, Vešović desno

78′ još uvek lopta kruži po sredini terena. Dosta je opao ritam u odnosu na prvo poluvreme

80′ Vešović je poslao loptu u prostor za Jevtića, ali je ipak bila malo jača

82′  sada naši uglavnom igraju na našoj polovinu. Kao da čuvaju rezultat…ili samo čekaju da se Jagodina malo otvori. Pokušali su brzo da organizuju napda ali loptu ne stiže Mikić

85′ lopta ide po desnoj strani ali bez centaršuta. Sada je  na levoj strani , onda opet na kontra stranu, Ninkov upošljava Vešovića samog na 5 metara koji promašuje loptu. Istina ona je malo odskočila pre njegove noge, ali i pored toga veliki promašaj!

89′ nema uzbuđenja. Lopta leti sa jedne na drugu polovinu. Od izlaska Evandra Zvezda deluje mnogo bezopasnije i najviše se oslanja na igru preko krila. Meč je produžen 3 minuta

91′ pokušao je Koroman da uposli Jevtića ali izbijaju loptu Jagodinci

93′ prekršaj za Zvezdu. Ne žure da idu napred. Čeka se kraj meča. Kadu pada u kontir ali bez faula

KRAJ MEČA! POBEDA OD 2-0