Домаћа такмичењаРукомет

Рукометаши савладали Зајечар

У сенци мечева фудбалера и кошаркаша, и наши рукометаши вечерас су одиграли свој меч. У Шумицама, Црвена звезда – Зајечар 33:31 (17:14).

На самом старту меча, гости су повели са 2:0, али је то, чини се, било све од Зајечараца. Веома брзо, наши рукометаши преузели су контролу над игром и дошли до +2 (8:6) на половини првог дела меча. У наставку, на крилима сјајних Докића, Живковића и Ћирића наши момци предност су одржавали и постепено повећавали, па је она у 22. минуту порасла на +4 (13:9), а већ у 26. Звезда је имала највећу предност (16:11).

Ипак, са играчем више и после промашаја Докића након фантастичне асистенције Ћирића, Зајечарци са два узастопна поготка долазе до 16:13, а затим и 3 секунде пре краја полувремена до 17:14, уз постигнут гол са играчем мање.

У овом делу игре, вођа ове екипе, Докић, постигао је 4 поготка, пратили су га Живковић са 3, Анђелић и Брајовић са по 2, док је Ћирић постигао исто толико, уз неколико сјајних асистенција. Треба поменути и фантастичног голмана, Тибора Иванишевића, који је већ у првом делу одбранио прегршт шутева ривала.

У друго полувреме, Звезда је ушла са играчем више и тај однос снага на терену трајао је непун минут.

Ипак, и поред тога Зајечарци много боље од наших рукометаша отварају друго полувреме и успевају да серијом 4:2 дођу до само -1 (18:19). У 43. минуту, гости успевају да након више од пола сата игре дођу до изједначења. После тајм-аута Ненада Перуничића, Звезда почиње боље да игра. Живковић, Ћирић и Брајовић серијом погодака одржавају предност нашег тима, па она у једном тренутку износи +3 (24:21).

Међутим, и у овом мечу, наши момци увели су меч у неизвесну завршницу. Неколико промашених зицера и искључења омогућило је гостима да се поново приближе нашем тиму, па је у наредних десетак минута максимална предност наше екипе износила 2 гола разлике, а у 54. минуту, Зајечарци поново поравнавају (28:28).

Већ у следећем нападу, искључење за госте и погодак Докића доносе Звезди предност и могућност да меч уведе у мирну завршницу, за време трајања казне екипи Зајечара. Гости греше, али Живковић у контри прави фаул у нападу и даје Зајечару прилику да се врати у меч. Ипак, уследио је невероватан промашај, након чега Ненад Перуничић тражи тајм-аут и фантастичним говором мотивише своје играче, који одмах после паузе преко Живковића долазе до +2. Следи интервенција Иванишевића, па први погодак Шљиванчанина, након изузетне асистенције сјајног капитена Докића, чиме су све дилеме око победника решене.

Зајечарци су практично били савладани, а наши момци у последња 3 минута могли мирно да одиграју. Међутим, искључење Шљиванчанина донело је мало драме, али је одбрана шута гостију са 7 метара Иванишевића и сјајно разбијање пресинга Зајечара у последњих 15 секунди обележило сам финиш меча. На крају, за коначних 33-31.

Најбољи у нашим редовима били су Докић, са 8 погодака, Брајовић и Живковић постигли су по 6, Ћирић 5, а Анђелић 3.

Након овог меча, због мечева репрезентације следи пауза од две недеље.