Домаћа такмичењаКлупска дешавањаКошаркаМлађе категорије

Филијала лако до нове победе, добра рола Ребића

Никола Ребић

Филијала Црвене звезде, Раднички ФМП стигли су до четврте победе, а уз то имају и два пораза. Овога пута савладали су Металац из Ваљева:

Раднички ФМП-Металац 77:59

Јако чврстом игром и једна и друга екипа отворили су утакмицу, а резултатска клацкалица пратила је целу прву четвртину. Углавном су у вођству били гости из Ваљева, али су били на +1 или +2, да би Раднички ФМП преко Бојовића, који погађа две тројке, успео да преузме предност и четвртину реши у своју корист, 17:14. У другој четвртини, успели су да одржавају тих 5 поена предности, углавном преко расположеног Бојовића, али и Николе Марковића који је за првих 20 минута игре сакупио чак 7 скокова. Кошаркаши који наступају за филијалу Црвене звезде, прву двоцифрену предност стекли су уз звук сирене првог полувремена, када је тројку погодио Дејан Ђокић (овог лета био на припремама са првим тимом Црвене звезде), те је Раднички ФМП на паузу отишаo са 40:29.

Друго полувреме отвара Ђокић тројком, те постаје други двофицрени играч код Радничког, који одлази на +14. Ипак, Раднички ФМП не наставља у том ритму, те тројком Мијовића, Металац средином треће четвртине долази на једноцифрени резултатски заостатак, 45:36, иако је Раднички имао и +16. У тим тренутцима, тренер Пејић у игру је увео доскорашњег јуниора Црвене звезде, 17-годишњег плејмејкера, Николу Ребића. Оно што је битно је то да је од тог тренутка домћи тим заиграо доста организованије у нападу, а Ребић је успео да „прода“ и пар добрих асистенција кроз одбрану Металца. Трећа деоница завршава се опет двоцифреном плусом за домаће, 55:44.

Последњу четвртину, Раднички отвара серијом 6:0, а тројка Ђурана приморава тренера гостију, Николића, да тражи тајмаут. Раднички је вратио својих +16, колико је износила највећа предност до тада. Након тајмаута, прве поене постигао је и други јуниор Црвене звезде, који је на „каљењу“ у Радничком ФМП, Душан Ристић. Млади центар је соло акцију Ђокића завршио закуцавањем, а Ђокић је нако тога у следећем нападу и поентирао, те Раднички одлази на максималних +20, 64:44. Металац је, на тренутак, успео да спусти разлику преко одличног Балмазовића, али након тајмаута тренера домаћих, Пејића, Раднички ФМП је преко Николе Марковића врло лако вратио предност на преко 20 поена разлике.  До краја утакмице, вредно помена је и да је Никола Ребић стигао до двоцифреног кошгетерског учинка, али и да је прилику да заигра добио још један 17-годишњак Брано Ђукановић, такође јуниор Црвене звезде.

Раднички ФМП-Металац 77:59 (17:14, 23:15, 15:15, 22:15)

Раднички ФМП: Ђокић 14, Ђуран 11, Чворовић, Бојовић 15, Марковић 13 (8ск), Ребић 10, Ристић 4, Ђукановић, Штурановић 10, Џаковић, Стојадиновић, Стаменковић.

Металац: Танасковић, Крушчић 11, Митровић 2, Дујковић, Мијовић 11, Маројевић 2, Томашевић 4, Живановић 8, Божић 3, Балмазовић 18, Јокић, Вукосављевић.

Раднички ФМП у наредном 7. колу, гостоваће ОКК Београду, а тај дуел на програму је 14. новембра.