Најновије

Crvena zvezda – BSK 4 : 1 (KRAJ)

Grbovi klubova

Od 19 časova sastaju se Crvena zvezda i BSK Borča na Marakani, a vi ćete biti u prilici da zajedno sa nama pratite i komentarišete detalje i situacije sa meča.

Iako je najavljen TV prenos i pada dosadna kiša, očekuje se da naš stadion bude dosta dobro popunjen, prevenstveno zbog podrške našim fudbalerima posle poraza u derbiju, ali i zbog činjenice da je naš rival, kiksirao danas i odigrao 2-2 sa Radom. To nam daje šansu da se danas sa tri boda, približimo Partizanu  na samo tri boda. Poželimo sreću našim igračima i neka ostave dušu i telo na terenu!

Sastavi timova.

Crvenа zvezdа: Stаmenković, Mikić, Ćosić, Vilotić, Tošić, Isah, Vešović, Lazović, Evаndro, Borhа, Kаluđerović.

BSK:
Kovаčević, Milošević, Žаrković, Rаdunović, Vаsiljević, Krstić, Ćesаrević, Bаbić, Kаjević, Alivodić, M.Jovаnović.

Sudijа: Milаn Jeremić   Pomoćnici: Dаlibor Đurđević i Dаrko Rаsinаc.

Gledalaca: 8.500

Pre početaka utakmice održao se minut ćutanja poginulima u Japanu.

Početak meča

1′ utakmica je počela.  Kapiten na ovom meču je Milan Vilotić

3′ odličan pas prema Mikiću,  koji prima grudima, medjutim brži od njega je bio golman. Soldina prilika ipak bez šuta

5′  za sada bez mnogo opasnosti i prodora. Uglavnom je lopta na sredini terena

6′ Borha odlično prolazi kroz srdinu, a onda i lepo kombinuje sa Mikićem. Mikić cetrira, ali bez konkretne završnice

7′  Borha je danas veoma raspoložen za igru.  Nije dobio faul, a BSK je kontrom okušao da nešto uradi. Ništa od toga

9′ odličnu šansu za centaršut imao je Vešović sa leve strane, ali Borha nije uspeo da zakači tu loptu.

10′  Isah za sada deluje dosta dobro u defanzivi i sve lopte kupi na sredini terena. Vešović više vremena provodi na levoj strani

12′ Borha opet prodire ovoga puta sa desne strane centrira, ali neprecizno. Šteta. Kolumbijac je željan igre.

13′ opasan centaršut igrača bsk-a a žabica odlazi pored stative.

14′  jak pas za Kaludjerovića. Fale nam svima golovi Andrije, ali njemu su potrebne dobre lopte.

15′ lopta je na polovini BSK-a. Plete se mreža i čeka se dobar pas da rabije bunker odbrane. Posed lopte 72-28 %

16′ odličan centaršut Vešovića sa leve strane, Borha šutira iz prve, ali pravo u golmana. Nadamo se da će ga napokon krenuti

18′  Isah gubi jednu loptu, BSK dugom loptom pukusava, a onda Vilotić vraća malo jaču loptu za Stamenkovića. Sreća pa bez kiksa.

19′ Odlične dve šanse. Prvo udarac Borhe, a onda u nastavku akcije blokiran šut i lopta odlazi u korner. Posle kornera još jedan korner sa druge strane.

21′ Još jedan korner za Zvezdu. Treći za redom. Lazović dobro izvodi ali na kraju ništa.

22′ centaršut Mikića sa desne strane, ali golman BSK-a hvata loptu

23′ Lazović kombinuje sa Evandrom  na sredini. Svi igrači se nalaze na istoj polovini

24′ odlično dribla Evandro na desnoj strani, ali loš  centaršut. U nastavku akcije i Mikić prolazi, ali sa istim rezultatom

25′ Vešović je baš raspoložen za igru. I na desnoj strani je mučio svoje čuvare.

26′ Stamenković hvata loptu, posle oštrog centaršuta bsk-a sa leve strane

27′ Evandro je krenuo u prodor kroz sredinu.Pada, ali bez faula. Zvezda prekida pokušaj kontre BSK-a

29′ odličan šut Evandra sa 20 metara. Lopta se odbija od golmana a ispred Borhe igrac bsk-a izbija u korner. U nastavku i Borha šutra iz daljine. Golman hvata loptu.

30′ faul Evandra posle kojeg uzimamo lotpu i krećemo u kontru. Andrija u ofsajdu.

31′ korner za BSK, Stamenković hvata. Lopta ide napred, Vešović vara svog ćuvara, a onda iznudjuje korner. Peti

32′ Tošić šutira posle kornera, ali brani golman Kovačević.Posle šestog kornera, golman ispušta loptu, ali bez šuta Zvedinih igrača.

34′ GOOOOOOLLLLL EVNADROOOOOOOOOO! Odlično je prošao kroz sredinu Brazilac i onda po zemlji sa nekih 14, 15 metara matirao Kovačevića.  1-0

36′ Evandro je na kratko van terena zbog krvarenja. Mnogo opuštenija sada igra naših fudbalera.  Andrija se lepo snalazi ispred 16m , šutira posle finte, ali preko prečke.

38′ Tošić prolazi po levoj strani, a onda više šutira nego što centira. Gol aut

40′ bsk je pokusao da napadne, ali Alivodić dosta loše šutira. Pogodio je autobus 46 ispod autokomande

41′ Mikić uzima loptu kod korner zastavice, a mi krećemo u kontru. Preko leve strane Vešović ide, ali rukom je igrao Babić.

43′ GOOOOOOOOOOL EVANDROOOOOO OPET! Borha je propustio loptu koja je išla ka njemu, a onda Evandro sam na desnoj strani postiže još jedan gol. Odlična partija naše desetke! 2-0

Gol Evandra

44′ Vešović dva puta prolazi lepo po levoj strani. Šut, ali bez opasnosti

Kraj prvog poluvremena. Zaslužena prednost naše ekipe. Dosta dobra i brza igra sa raspoloženim igračima u veznom redu i napadu.

Statistika na poluvremenu

Parola ispod severne tribine glasi „UŠLO U KRV I DOVIĐENJA“.

Parola na severu

Počinje drugo poluvreme. U našem timu nema promena, dok u BSK-u Vasiljević izlazi iz igre.

46′ Borha je prošao po desnoj strani i centirao, ali nema nikoga na prvoj stativi.

47′ prekid meča na kratko zbog dimne zavese od baklji. Posle minut nastavlja se meć.

48′ Tošić gubi pa opet kreće sa lotom. Malo nepovezane igre na obe strane.

50′ polako se gradi napad na sredini terena, Vilotić posle kratkog ispucavanja odlično reaguje. Kapitenski

51′ 2-1 Babić postiže gol iz kontre BSK-a. Ćetri na tri, a Babić sam na desnoj strani psotiže gol po zemlji.

53′ nepovezana sada malo igra na sredini. Dosta pogrešnih pasova posle kojih BSK pokušava kontrama.

54′ Tošić izlazi iz igre zbog povrede ruke, ali se brzo vraća posle intervencije lekara.

56′ Kaludjerović pokušava da se izbori napad ali ništa. Odlična kontra BKS-a, stamenković malo napustio prostor, ali Ćosić štiti prazan gol . OPASNO! Što pre nam je potreban gol da skinemo pritisak.

58′ Borha dribla na desnoj strani, ali ga blokiraju protivnički igrači. Napokon malo povezanih dodavanja. Evandro je pkušao da upsoli Tošića, ali ne uspava.

60′ Kaludjerović je dobio odličnu loptu od Borhe, a sudija ne svira očigledan faul na Kaludjerom. Iz kontre Babić opet preti.

62′ Vilotić lepo i sigurno reaguje u odbrani. Iznudio je faul. Ponovo pokušavamo da uspostavimo dominaciju na terenu, kako posedom lopte tako i sigurnim pasovima.

63′ Isah pravi faul na sredini. Opet BSK šutira, a Stamenković hvata. Korner za Crvenu zvezdu. Sedmi.

65′ Posle tog još jedan korner. Lazović prolazi uz liniju, ali izbijaju loptu. Izmena umesto Lazovića, u igru ulazi Kadu.

66′ Vignjević ulazi u igru, a izlazi po naš gol danas dosta opasni Babić.

68′ odličan pas Evandra na drugu stranu ka Mikiću koji šutira, ali slabo. Posed lopte 83-17%

70′ Borha odlično dribla na desnoj strani. Malo i preteruje, ali mu ne mogu uzeti loptu. Evandro u anstavku pokušava da uposli Borhu ali blokiran šut.

71′ GOOOOOL BORHA! KONAČNO! Odličan pas  Evandra koji je bocnuo loptu, a Borha prima loptu i smesta je u mrežu. 3-1

73′ dosta se lakše diše sada. Vilotić pravi faul da spreči kontru. Bez kartona na sreću. Izlazi odlični Borha kojeg menja Jevtić.

75′ lopta za Zvezdu posle ofsajda Alivodića. Kombinuje se na sredini terena.

77′ utamica dosta podseća na onu protiv Indjije. Isti razvoj situacije, s timšto smo sada ranije psotigli taj treći gol. Andrija u ofsajdu.

81′ GOOOOOOL! KALUDJEROVIĆ! NAPOKON! Evandro lepo menja stranu, Kadu centrira , a Andrija hvata iz prve loptu i šutira po zemlji. 4-1

82′ Evandro zaluženo dobija aplauz po islasku iz igre. Fenomenalno je odradio posao. Mijailović u igri.

84′ centaršut Veovića posle kojeg Zvezda ima korner. Igra se nastavlja na sredini terena

86′ Vešović je danas dosta raspoložen za igru i stalno kidiše na protivnika. Ne uspeva da stigne loptu koja ide u gol aut.

88′ Tošić pokušava iz daljine,ali brani golman. Mikić prolazi nešto kasnije po desnoj strani i dobija korner. Deseti.

90′ Ništa posle kornera se ne dešava. Vignjević je veoma opasan igrač, ali je sam u kontri. U daljem delu igre, ofsajd sviran Kaludjeroviću. Tri minuta produžen meč.

92′ Tošić ide napred i iznudjuje aut.  Kadu i Tošić kombinuju uy aut liniju. Faul i prilika za centaršut.

93′ prejak centaršut Kadua za Vilotića

Sever, fotku poslao Dušan Jovanović

KRAJ MEČA! Ubedljiva i zaslužena pobeda Zvezde. Posebno treba da nas raduje dobra igra Evandra i Borhe, kao i činjenica da je Kaludjerović napokon probio led. Razlika je sada samo tri boda, BORBA SE NASTAVLJA! Cela ekipa je delovala dosta dobro, osim u jednom delu drugog poluvremena.