Млађе категоријеФудбал

Zvezda i Zenit na ravne časti

Uroš Spajić

Mladi sastavi Crvene zvezde i Zenita odigrali su nerešeno pred 27.255 gledalaca na Marakani u prijateljskom susretu.

Reklo bi se da bi ovim remijem trebala da budu zadovoljna oba tima, obzirom da su i naši fudbaleri, ali i ruski, imali dosta šansi, te je remi reklo bi se, najpravedniji. Prava je šteta što je rezultat ipak ostao samo 1-1, obzirom da je prilika za golove i te kako bilo.

Crvena zvezda je povela u 51. minutu, a strelac je bio Milan Zorica. Posle centaršuta sa leve strane u šesnaesterac Zenita, najbolje se snašao Zorica i snažnim šutem pod prečku postigao vodeći pogodak.

Nedugo posle gola na stadion je stigao i premijer Rusije Vladimir Putin. Navijači našeg kluba su dočekali Putina porukom na ruskom jeziku:

„Stariji brate, poljubi majku našu i kaži joj, kaži, da smo je dostojni, i da se borimo i da ćemo se boriti, i da je volimo.“

Vladimir Putin

Putin je više puta ustajao i otpozdravljao navijačima koji su mu dugo skandirali.

Izjednačenje gostima donosi Murihin u 66. minutu, koji udarcem sa desne strane na dodavanje Matiaša matira Kneževića.

Do kraja susreta bilo je akcija i šansi, ali su višestruke promene u oba sastava dovela do malog pada igre, te golova više nije bilo.

CRVENA ZVEZDA: Knežević, Stojković, Miletić, Nikolić, Kovačević, Spajić, Zorica, Požar, Luković, Čaušić. Đuričković.
Rezerve: Caković, Srnić, Vukosavljević, Rajić, Stojiljković, Spasić, Pavlović, Mitrušić, Denković, Aritonović, Stepanović.

ZENIT: Zajcev, Telegin, Mogilevec, Batov, Deineko, Murihin, Suškin, Kostin,  Matiaš, Šuvalov, Petrov.
Rezerve: Baburin, Kajukov, Markov, Panfilov, Petrov, Čertišev, Epifanov.