Домаћа такмичењаКошаркаМлађе категорије

Филијала савладала Крсташе, шоу Душана Ристића

sp-dusan-risticФилијала Црвене звезде, Раднички ФМП забележио је 8. победу у најјачој кошаркашкој лиги у Србији, а овога пута бољи су били од БКК Радничког:

Раднички ФМП-БКК Раднички 75:61.

На отварању 16. кола, Раднички ФМП је без већих проблема славио у дуелу са својим имењаком са Црвеног Крста. Филијала црвено-белих нешто лошије отворила је утакмицу, а прва четвртина припала је гостима. Од тог тренутка, Раднички ФМП „додаје гас“ и на полувреме одлази са +12. До краја утакмице предност је само увећавана, а треба истаћи да су доста добру минутажу добили и доскорашњи јуниори Црвене звезде, Ристић, Ђукановић и Чворовић. Нарочито се истакао 17-годишњи центар Душан Ристић, који је за само 18 минута на паркету забележио 20 поена и 4 скока.

Раднички ФМП – БКК Раднички 75:61 (20:21, 25:12, 15:19, 15:9).

Дворана: ФМП у Железнику; Гледалаца: 200; Судије: Војиновић Милија, Хеђеши Тибор, Стошовић Славимир.
Раднички ФМП: Ђокић 10 (6ас), Зарић, Чворовић, Бојовић 18 (5ск), Марковић 7, Ристић 18, Василић 4 (6ск), Ђукановић, Штурановић 8, Џаковић 2 (8ск), Стојадиновић, Стаменковић 8.

БКК Раднички: Мићовић, Осмокровић 19 , Томић, Ризнић, Силађи 2, Безбрадица 5, Косановић 19, Игрутиновић 9 , Болтић 3, Тапушковић, Вујошевић 4, Николић.

Раднички ФМП након некомплетног 16. кола налази се на 4. месту на табели са 8 победа и исто толико пораза. У наредном колу, Раднички ФМП гостоваће у Краљеву, где их чека последњи тим у шампионату, Слога.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.