Европска такмичења Кошарка

ЕК: Минималан пораз Звезде у Истанбулу

img_1401

Кошаркаши Црвене звезде завршили су своје такмичење у Еврокупу  поразом у Турској против домаћег Галатасараја, који је славио са 85:84. У јако неизвесној и занимљивој утакмици, Црвена звезда је имала напад за победу 2 секунде пре краја, али је Радивојевић промашио са звукoм сирене.

Детаљан извештај са утакмице прочитајте у наставку текста.

Након првих 10 минута, домаћи тим води 27:20. Поприлично опуштено се игра, без много жеље и агресивности. Врло лоше утакмицу је отворио Предраг Самарџиски који је од 5 шутева ка кошу ривала погодио само један. Галатасарај од старта контролише утакмицу преко распложеног новајлије из Кантуа, Маркоишвилија, па стиже до 27:15. Ипак, црвено-бели се буде, па прво преко Савовића, а онда и тројком Лазића долазе до -7.

Друга четвртина је почела поенима Мачвана. Доста добро се сналази Митровић, како у одбрани, тако и у нападу, има већ 6 поена. Звезда прави серију 10:0, па после закуцавања Митровића и поена Нелсона стиже на 31:30. Након тројке Савовића Звезда стиже до 33:33, а онда поенима Радивојевића испод коша долази до 33:35.

Галатасарај додаје гас, Арслан погађа две тројке и води свој тим на 39:35. Нешто лошији период игре изабраника Владе Вукоичића, Галатасарај одлази на 42:37, а тренер црвено-белих одлучио је да искористи први тајмаут у другој четвртини. Утисак је да центри Црвене звезде доста добро парирају у рекету центрима домаћег тима, Ндонг не личи на себе за сада.

Галатасарај је мало појачао, прави серију 5:0 и на полувреме се одлази са 49:42. Наш тим је на 7 секунди пре краја и при резултату 46:42 имао напад који нису реализовали, лопта је дошла до Арслана који се три четвртине терена погађа невероватну тројку.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде су Савовић и Нелсон са по 9 поена, док код домаћег тима Санли и Маркоишвили имају по 12 поена, а Арслан поен мање.

Друго полувреме:

Звезда креће са Нелсоном, Лазићем, Симоновићем, Савовићем и Самарџиским у петорци. Две тројке на отварању погађа Радивојевић из три покушаја, на другој страни једну погађа Маркоишвили, након нешто више од три минута игре резултат на семафору стоји 56:49.

Лошију игру Галатасараја Звезда користи да опет ухвати прикључак. Након добре соло акције Нелсона и тројке Савовића црвено-бели у 26. минуту прилазе на 60:57.

Дадли погађа оба бацања, Лазић погађа двојку, а после добре одбране Радивојевић у наредном нападу погађа своју трећу тројку у другом полувремену за прво изједначење у другом делу утакмице, 62:62.

Наш тим заиграо је знатно агресивније у одбрани, а у овим тренуцима расположени Лазић погађа уз фаул на асистенцију Нелсона, Звезда преузима вођство, 62:67. Галатасарај је врло брзо решио свој напад, тројку је погодио Атсур, а за 17 секунди, колико је остало до краја четвртине, Нелсон и Самарџиски нису успели да погоде своје шутеве па се у последњи период улази са 65:67.

Последњу деоницу Звезда отвара доста добро. Самарџиски је искористио асистенцију Вука Радивojeвића и лако поентирао, Савовић погодио своју трећу тројку вечерас, Звезда води 67:72.

Галатасарај прекида мини серију Звезде, Арслан погађа своју четврту тројку из исто толико покушаја. Ипак, црвено-бели брзо одговарају, Радивојевић бележи седму асистенцију, а Савовић погађа четврту тројку за 70:77.

Радивојевић је знатно подигао ниво своје игре од средине друге четвртине, самим тим напад Црвене звезде делује доста боље и организованије.

Један сумњив неспортски фаул досуђен је Демаркусу Нелсону, Галатасарај то користи прави серију од 6:0 и прилази на 76:77. Ипак, Радивојевић наставља да разиграва своје саиграче, Самарџиски лагано поентира, серија Галате је прекинута.

Звезда има мали проблем са контролом скока, ово је била лепа прилика да се у последња три минута уђе са неком већом разликом, али Дадли погађа после офанзивног скока, а онда и краде лопту, после које Гордон погађа тројку. Галатасарај је у серији, води 83:80.

На једној страни Санли, на другој погађа Радивојевић, у последњи минут утакмица Галатасарај улази са минималном предношћу, 85:84.

Права драма у Истанбулу. Звезда је имала напад који није искористила, на другој страни Санли је промашио тројку, лопта је дошла до Нелсона који је фаулиран 3 секунде пре краја, резултат је 85:84, затражен је тајмаут.

Последњи напад Звезде није био добар, Радивојевић је шутирао из не баш изграђене ситуације, није погoдио. Галатасарај је победио 85:84!

Галатасарај-Црвена звезда 85:84 (27:20, 22:22, 16:25, 20:17).

Галатасарај: Гордон 12, Сонмез, Коркмаз 5, Маркоишвили 17, Атсур 9, Санли 16, Алдемир, Ндонг 1, Мачван 2, Аројо, Арслан 17, Дадли 6.

Црвена звезда: Цветковић, Суботић 2, Митровић 8, Лазић 11, Симоновић 1, Миловановић 3, Савовић 20 (13 ск), Самарџиски 8 (4/12 за два, 8ск), Радивојевић 17 (8ас), Нелсон 14 (9ск, 3 ас).

Галатасарај овом победом завршава такмичење на трећем месту у групи са 3 победе и 3 пораза, док Црвена звезда завршаван на четвртом месту са 2 победе и четри пораза.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.