ВатерполоЕвропска такмичења

Ватерполо: Звезда надиграла Егер, Шефик бриљирао

Vaterpolisti Zvezde

Дан за историју, Црвена звезда победила је у утакмици осмине финала ЛШ мађарски Егер, резултатом 13:6. Атмосфера на Ташмајдану неочекивана за утакмицу оваквог типа. Мађари су имали подршку десетак својих навијача, док на жалост Црвена звезда није имала громогласну подршку навијача, каква се очекивала.

После почетног испитивања снага и добре одбране на обе стране, Никола Рађен је сјајним лобом довео Црвену звезду у предност. Мађари су одмах изједначили, а слављеник, Страхиња Рашовић, доводи по други пут у вођство црвено беле. Успели су гости још једном да изједначе, али је сјајни Рађен још једном погодио а Денис Шефик одбранио петерац Биросу. Ранђеловић је са два поготка донео Звезди предност од 5:2 на крају прве четвртине.

Како се завршила прва четвртина тако је почела и друга. Феноменални Сава Ранђеловић постиже свој трећи погодак, а Денис Шефик доминира са одбранама. Прљава игра Мађара се не санкционише, али одбрана нашег тима не посустаје. Стојчић доноси нашем тиму великих +5 на три минута до полувремена. Егер после петерца смањује на 7:3. Душко Пјетловић постиже свој први гол на мечу за 8:3 а Виктор Рашовић поставља коначних 9:3 на полувремену.

У трећој четвртини наставила се одлична игра нашег тима. Денис Шефик је био несавладив, док су судије и даље држале чудан критеријум. Марко Аврамовић је после контре голом пробудио навијаче, али онда  нови петерац за Егер. У последњој секунди трећег дела Мађарима је признат гол, иако је ударац упућен након звука сирене, што је потврда суђења којег се плашио Дејан Савић и које је већи противник Црвене звезде, од екипе Егера. 11:6 пред последњи период.

У последњој деоници Душко Пјетловић и Виктор Рашовић разбили су илузије противника да могу до повољнијег резултата. Пробудила се и публика, коју ни искључења нису смирила. Пулени Дејана Савића мирно су привели утакмицу крају и тако стекли јако велику предност. Феноменални су били ватерполисти Црвене звезде данас, па су незгодни Мађари поражени у сваком смислу. Иако нису испраћени организованим навијањем, што дефинитивно нису заслужили – показали су поново како се игра и бори за Црвену звезду!

Час понашања и навијања, осим наших момака у базену, присутнима и око десетак присталица Егера одржао је председник клуба Виктор Јеленић. Од првог секунда утакмице је бодрио своје играче и пропратио сваки гол као пресудан. Клуб се захваљује свима који су издвојили време и дошли на утакмицу, али ми не можемо довољно да се њима захвалимо на свему што нам пружају. Међутим можемо да препоручимо осталим председницима да се угледају на господина Јеленића и начин како се бори, навија и воли клуб. Не можемо да се не запитамо, да у дану када је Београд добио организовање Ф4 Лиге шампиона, на коме се надамо да ће бити барем један представник из Србије, видимо овакву слику на трибинама? Не видимо коме то иде у корист и зашто. Рефлектори „Маракане“ бацају светла далеко, увек су и увек ће, али и на Ташмајдану је могао да се прослави рођендан и то како!