КошаркаМлађе категорије

Убедљиви кадети и јуниори

mali kalemegdanКадети Црвене звезде Телеком убедљиво су поразили Слогу у Краљеву резултатом 94:52 и на тај начин задржали прву позицију на табели АБС Елецтро Кадетске лиге. Црвено-бели су питање победника практично решили већ у првој четвртини коју су добили 23:7 и до краја утакмице само се постављало питање са којом разликом ће славити. Најефикаснији у редовима Звезде био је Алекса Топаловић који је завршио утакмицу са 19 поена и седам скокова. Њега је пратио Војислав Стојановић са 18 поена, а двоцифрени су били још Лука Петровић и Стефан Симић са по 10 кошева.

Слога – Црвена звезда Телеком 52:94 (7:23, 15:23, 15:21, 15:27)

Црвена звезда Телеком: Симић 10, Топаловић 19 (7ск), Даскаловић 4, Петровић 10 (5ул), Вуликић 5, Стојановић 18, Митровић 4, Лазаревић 5, Радишић, Кенић 3, Станковић 9, Миладиновић 7 (7ск).

Црвено-бели јуниори, такође, нису имали већих проблема да савладају свог ривала. Изабраници Слободана Клипе савладали су на гостовању Полет Ратину са 86:65 па ће преноћити на првој позицији (имају утакмицу више од Партизана). Звезда је у другој четвртини стекла двоцифрену предност коју није испуштала све до краја сусрета. Фантастичну партију пружио је Огњен Добрић који је уписао дабл-дабл учинак са 15 поена и чак 18 скокова. Уз њега, истакао се Вук Јовановић сас 19 поена, док је Марко Гудурић уписао 15 кошева.

Полет Ратина – Црвена звезда Телеком 65:86 (14:22, 17:21, 20:16, 14:27)

Црвена звезда Телеком: Скокнић 5, Воркапић 3, Гудурић 15, Јовановић 19, Ракићевић 6, Илић 11, Ступар, Станојевић 2, Каплановић 6 (5ск), Добрић 15 (18ск), Пековић 4, Николић.

Следеће суботе играће се последње коло Хеба Јуниорске лиге Србије. Црвена звезда Телеком сусрешће се у дерби мечу са Партизаном, а тај дуел ће директно одлучити која екипа ће бити првопласирана на крају лигашког дела. Црвено-бели кадети дочекују екипу Шумадија 1991 у 19. колу АБС Елецтро Кадетске лиге Србије.