Moja Crvena Zvezda
Архива Репрезентација

Devet Zvezdašica na spisku Pavličevića

Ratko Pavličević

Ratko Pavličević, novi selektor ženske juniorske reprezentacije Srbije, saopštio je širi spisak igračica za turnir A grupe kvalifikacija za XVI Svetsko prvenstvo 2011, koji će se odigrati u Zrenjaninu od 18. do 22. maja.

Na spisku od 22 nalazi se devet Zvezdinih igračica Ana Bjelica, Jovana Stevanović, Jadranka Budrović, Jelena Medarević, Ljubica Kecman, Teodora Pušić, Mina Tomić, Mina Popović i Maja Savić.

Tehničari: Danica Radenković (Spartak, Subotica), Jelena Medarević (C. zvezda) i Maja Simić (C. zvezda).

Korektori: Ivana Luković (Peruđa, Italija) i Mina Tomić (C. zvezda).

Libera: Marija Mihajlović (TENT, Obrenovac) i Teodora Pušić (C. zvezda).

Blokeri: Jadranka Budrović (C. zvezda), Jovana Stevanović (C. zvezda), Maja Savić (Vizura), Katarina Stepanović (Vizura Supernova) i Mina Popović (C. zvezda).

Primači: Ana Bjelica (C. zvezda), Sara Klisura (Vizura), Aleksandra Cvetićanin (Spartak, Subotica), Ljubica Kecman (C. zvezda), Ljiljana Ranković (Vizura), Antonina Pilipović (TENT, Obrenovac), Nataša Čikiriz (Vizura), Bjanka Buša (Vizura), Nada Mitrović (Kolubara, Lazarevac), Nikolina Lukić (Vojvodina, Novi Sad).

Juniorke Srbije će prvi meč u Zrenjaninu odigrati protiv Portugalije, a potom protiv Grčke, Crne Gore i Poljske.

Raspored utakmica (A grupa, Zrenjanin)

1. kolo, sreda 18. maj: Srbija – Portugalija (19), Grčka – Crna Gora (16), slobodna Poljska.
2. kolo, četvrtak 19. maj: Srbija – Grčka (19), Poljska – Portugalija (16), slobodna Crna Gora.
3. kolo, petak 20. maj: Poljska – Crna Gora (16), Grčka – Portugalija (19), slobodna Srbija.
4. kolo, subota 21. maj: Srbija – Crna Gora (19), Poljska – Grčka (16), slobodna Portugalija.
5. kolo, nedelja 22. maj: Srbija – Poljska (19), Portugalija – Crna Gora (16), slobodna Grčka.

U isto vreme B grupa će se takmičiti u Novalji (Hrvatska), C grupa u Moskvi (Rusija) i D grupa u Bardejovu (Slovačka). Iz kvalifikacija, plasman na Svetsko prvenstvo koje se igra od 21. do 30. jula u Limi i Truhilju (Peru), obezbediće pobednici grupa, kao i najbolja drugoplasirana selekcija. Na šampionatu će igrati 16 selekcija, a već je poznato 11 učesnika: Peru, Brazil, Kina, Koreja, Japan, SAD, Dominikanska Republika, Kuba, Egipat, Tunis i Italija (šampion Evrope). Preostalih pet učesnika biće poznato po završetku kvalifikacija u Evropi.

Повезане вести

најновијим најстаријим највише гласова
Обавести ме о