Домаћа такмичењаКошарка

Звезда са пола снаге савладала борбене Нишлије

123Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Константина у трећем колу домаћег првенства, нешто слабијом игром. Оно што је обележило меч је празан Пионир, у којем је меч одигран.

У првој четвртини, слаб почетак Звезде, па су гости дошли до 11:5 у једном тренутку. Звезда се пробудила у другом делу прве четвртине и успела да преко Цветковића, Митровића и Брауна серијом од 15:0 дође до озбиљног вођства. Резултат на крају првог дела је 25:13. Најистакнутији су били Браун 8п, 3ск, Ракочевић 6п, 3ас и Цветковић 4.

И у другом делу, Звезда је кренула јако слабо. Константин је направио серију од 14:2 и стигао на само поен заостатка (28:29), али је домаћи тим некако успео да врати осетљиву предност и у последњи минут првог дела уђе са +7 (38:31). На крају, и поред јако лоше партије у другој четвртини, наш тим је успео да стекне сасвим солидних седам разлике. Резултат – 39:32. Ракочевић је завршио полувреме са 10 поена и 3 асистенције, Браун је постигао 8, уз 3 ухваћене лопте, док су Катић и Цветковић уписали по 4 поена.

Звезда у првом полувремену није постигла ниједну тројку, из само три покушаја. Промашила је 6 слободних бацања (13/19), а за два поена шут је био 50% (13/26). Као и гости, наш тим је ухватио 15 лопти (12+3) и имао 12 асистенција. Нелсон и Цветковић имају по два фаула, док су сви остали на једном или ниједном прекршају.

За разлику од прве две четвртине, Звезда је кренула нешто боље у другом полувремену, па је преко Савовића, Скота и Ракочевић за 4 минута стигла до 15 поена предности. Прву тројку на мечу погодио је Игор Ракочевић, тек у 24. минуту. Одбране су биле нешто слабије, па се играло са више поена, а то је више одговарало нашем тиму. Ипак, у финишу, Звезди опет многе ствари нису полазиле за руком, па су се гости држали на пристојној разлици, која се кретала између 6 и 10 поена.

На крају је било 64:57.

Последњи период био је формалност. Звезда је до половине четврте четвртине држала разлику на 10-12 поена, а гости нису имали снаге озбиљније да припрете, па се само чекао крај и коначан резултат. Цветковић је рано морао ван игре, због 5 пенала, па су Браун и Савовић били играчи на којима се заснивао напад Звезде. До краја меча, гости нису имали снаге да сачувају пристојан заостатак, па је Звезда, можда и незаслужено, славила релативно убедљиво.

На крају – Црвена звезда Телеком – Константин 96:71  (25:13, 14:19, 25:25, 32:14)

Цветковић 10п, 2укл, 5лг, Браун 10п, 5ск, 1ас, 3изл, 1бл, Суботић 2п, 1ск, Ракочевић 21п, 2ск, 4ас, 2уклМитровић 5п, 5ск, 1ас, Лазић 3п, 3ск, 3ас, Симоновић 9п, 1бл, 1ск, 1укл, Савовић 17п, 6ск, 1ас, 1изл, Катић 7п, 1ск, 1ас, Радивојевић 2п, 1укл, 1изл, 6ас, Нелсон 3п, 2ск, 2ас, 1бл, Скот 7п, 2к, 2ас.

Директан текстуални пренос који је из хале одрадила МЦЗ екипа можете прочитати у наставку текста.

3. коло Агрожив Супер лиге

Црвена звезда Телеком – Константин

Хала Пионир, 12:30

1Без присуства публике

Судије: Јурас, Глишић, Чукаловић

Црвена звезда: Цветковић, Браун, Суботић, Ракочевић, Митровић, Лазић, Симоновић, Савовић, Катић, Радивојевић, Нелсон, Скот. Тренер: Влада Вукоичић

Константин: Величковић, Деспотовић, Ђорђевић, Петровић, Думић, Витковић, Пејовић, Савић, Тасић, Цветковић, Гуџић, Траиловић. Тренер: Славиша Стошић

Атмосфера јако тужна. У хали су играчи и чланови обе екипе, неколико редара и представника обезбеђења и представници медија. Уз неколико пријатеља клуба, то су они који ће моћи да посматрају овај меч, јер ТВ преноса нема.

Прва четвртина (25:13)

Звезда је почела у петорци: Нелсон, Ракочевић, Скот, Савовић, Катић. Први напад за нас, али га нисмо искористили, да би након два промашаја гостију, Игор Ракочевић био прецизан и постигао прве поене на мечу. На 07:51 до краја прве четвртине, Звезда води 4:2. Два поена Катића (све са линије пенала, 2/4) и два Ракочевића. Савић доноси гостима изједначење, уз фаул, промашује слободно бацање, али гости хватају лопту у нападу. Ипак, одбранила се Звезда, која није у свом ритму на старту меча. Суботић мења Савовића, а гости преко Гуџића први пут воде. Константин је на +5 након тројке Величковића.

Звезда очајна са линије пенала. Катић и Браун имају скор 3/6 на самом старту меча. Вукоичић тражи тајм-аут на 05:43 до краја. Резултат је 9:5 за госте. Ни након тајм-аута Звезда није успела да уђе у ритам, па Пејовић погађа уз фаул за максималних 11:5. Ракочевић враћа Звезду у игру, али Скот погађа само једно бацање и остаје +3 за госте. Звезда шутира пенале 4/8 за сада.

Наш тим углавном игра на центре, Катића и Брауна, али промашаји са линије пенала коштају наш тим. Цветковић сјајан у одбрани, намеран фаул свиран гостима, Звезда коначно води – 12:11. Серија нашег тима преко Цветковића и Митровића и максималних +7 (18:11) на 02:25 до краја.

Серија Звезде од 15:0 прекинута је поенима Величковића, али Браун погађа уз фаул и доноси први пут двоцифрену предност нашем тиму (23:13). Симоновић погађа први пут на мечу у контри и поставља коначан резултат прве четвртине – 25:13.

Семафор: 5. минут – 5:11, 10. минут – 25:13.

Друга четвртина (14:19)

Радивојевић, Лазић, Симоновић, Савовић и Браун почињу другу четвртину. Након готово два минута без поена, Радивојевић погађа, али Звезда игра као и у првом делу, слабо на почетку, па гости то користе и држе једноцифрен заостатак. Са -12 дошли су на -7 (20:27) на 07:34 до краја, па Вукоичић тражи тајм-аут.

Звезда има само два поена у другој четвртини за више од 4 минута, па се гости враћају у меч. Резултат је 27:25 на 05:38 до краја полувремена. Константин стиже до изједначења на четири минута до краја, серијом од 14:2, коју прекида Рашко Катић, поенима из рекета. Вукоичић покушава да промрда екипу увођењем Нелсона и Митровића. Сада је резултат 29:28, до краја 03:26.

Гости опет стижу до изједначења, али предност враћа Игор Ракочевић. Звезда води 34:30, а тренер гостију, Стошић, тражи минут одмора. Звезда преко Савовића враћа +6 (36:30). На крају полувремена, резултат је 39:32. Ракочевић је завршио полувреме са 10 поена и 3 асистенције, Браун је постигао 8, уз 3 ухваћене лопте, док су Катић и Цветковић уписали по 4 поена.

Семафор: 15. минут – 27:25, 20. минут – 39:32

Трећа четвртина (25:25)

На старту треће четвртине, Звезда у петорци Нелсон, Ракочевић, Скот, Савовић, Браун. Савовић доноси +11 Звезди са 4 поена на старту треће четвртине, али гости уз звук сирене погађају за три поена. Звезда има +11, 4 поена Савовића и 3 Ракочевића на старту треће четвртине, уједно и прва тројка Звезде на мечу. Фантастично закуцавање Скота за максималних +13 (48:35).

Оштра расправа Игора Ракочевића и једног од судија резултирала је техничком грешком нашем капитену, који одавно није био овако изнервиран. Након тога се бацио за лопту у публику и завршио међу столицама поред терена. Звезда рутински одржава двоцифрену предност. И Лазић погађа први пут, и то за три поена, уз звук сирене. Ипак, у финишу, Звезди опет многе ствари нису полазиле за руком, па се гости и даље држе на пристојној разлици, која се креће између 6 и 10 поена. Траиловић, капитен гостију, промашује за 3 у последњој секунди треће четвртине, па остаје +7.

На крају овог периода игре, Звезда – Константин 64:57. Ракочевић 18 поена и 4 асистеније, Савовић 10 и 3 скока, Браун 8 поена и 4 скока.

Семафор: 25. минут – 54:43, 30. минут – 64:57.

Четврта четвртина (32:14)

Звезда у петорци Цветковић, Радивојевић, Лазић, Суботић, Катић. Прве поене постиже Цветковић и враћа предност нашем тиму на +8 (67:59), а затим и тројком поново доноси +10 (71:61). Звезда до половине четврте четвртине држи разлику на 10-12 поена, а гости немају снаге да озбиљније припрете, па се само чека крај и коначан резултат. Цветковић због пет фаулова више неће улазити у игру.

Звезда је до краја повећавала своју предност, која је на крају била и нереално висока, па су гости испраћени кући великом разликом, која није прави показатељ стања на терену.

На крају – 96:71.

Семафор: 35. минут – 75:65, 40. минут – 96:71.