Домаћа такмичења Кошарка

Закуцавање Катића за минималан тријумф након драме у финишу!

Црвена звезда је у оквиру 4. кола Агрожив Супер лиге Србије дочекала екипу Радничког из Крагујевца. Обема екипама победе су биле потребне, јер су и Звезда и Раднички изгубили по један меч у досадашњем току првенства. Ове вечери, више среће и знања имала је екипа Црвене звезде и славила у неизвесном мечу, који је, чини се, донео више грешака обе екипе, него квалитетних потеза, па се може рећи да је славио мање лош тим. О томе сведочи и готово 30 изгубљених лопти оба тима. На крају, након праве драме у финишу, Катић закуцава на асистенцију Ракочевића и доноси нашем тиму победу, 82:81!

На крају, пред око 4 000 сјајних навијача: Црвена звезда Телеком – Раднички 82:81 (25:23, 21:18, 21:26, 18:17)!

skotУ првој четвртини, Раднички је био бољи, водио практично до последњег минута, а у Звезди једини расположени играчи били Савовић и Катић. Тек у последњих 60 секунди, Скот и Радивојевић су, у два последња Звездина напада, постигли по тројку и успели да донесу предност нашем тиму (25:23). Велики проблем представљало је за црвено-беле то што Ракочевић није имао учинак, али и сјајни Урош Николић, који је правио велике проблеме нашим високим играчима.

Ипак, Звезда је успела да оствари минималну предност, пре свега захваљујући поменутима, Савовићу, који је постигао 11 поена и ухватио 6 лопти и Катићу, који је постигао 6.

У другом периоду, хала се мало попунила, кренула је гласнија подршка Делија, што је дало крила нашим играчима, па су, пре свега, преко расположених Радивојевића и Симоновића црвено-бели стекли предност, практично на самом крају, као и у првој четвртини. Током овог дела меча, водила се уједначена борба, Бирчевић и Мијатовић су држали свој тим у игри, а Звезда није успевала да се одлепи, због много изгубљених лопти у првом реду. Ракочевић је погодио први пут тек у 19. минуту, а мини-серијом у финишу, Звезда је стекла +9 (44:35). Ипак, у последњем нападу, Стивен Марковић погађа за три уз звук сирене и смањује предност, а Игор Ракочевић добија техничку грешку након истека 20 минута.

На полувремену, најбољи у Звездином тиму били су Савовић, са 11 поена и 8 скокова, Радивојевић 11 поена, 2 скока и 1 асистенција, Симоновић 9 поена и 1 скок и Катић 8 поена и 3 скока. Скот је имао 3 поена и 4 скока.

delije

Трећа четвртина почела је пеналима за госте, због техничке грешке Ракочевића, а у додатном нападу, Раднички се поново вратио и практично направио серију 7:0 за 10-ак секунди. Ипак, након два страшна закуцавања Катића и тројки Радивојеивћа и Савовића, Звезда је дошла до највећа предности на мечу, +9 (60:51). Ипак, гости су за непун минут серијом од 8:0 вратили резултатску неизвеност. Ни тајм-аут Вукоичића није помогао, наставио је наш тим да греши, а гости су прешли у вођство! Ипак, тројком Симоновића у последњој секунди, Звезда је сачувала егал.

На крају треће четвртине било је: Звезда – Раднички 64:64. Савовић 16п и 10ск, Радивојевић 14п, Катић 12п и 5ск, Симоновић 12п.

Четврта четвртина почела је онако како је завршена трећа, тројком Симоновића! Погодио је Звездин крилни играч и тако постао најефикаснији играч на мечу, а наш тим поново довео у вођство. Ипак, Раднички се није предавао и било је сасвим очекивано да утакмица уђе у неизвестан финиш. У прва три минута последње четвртине, све поене за Звезду постигао је Марко Симоновић, укупно седам. Звезда је успела некако да се „одлепи“, па је разлика 4-6 поена била активна практично током читаве последње четвртине. Ипак, много грешака на самом крају, довело је Звезду у ситуацију да јури резултат, па је Раднички ушао у последњих 30 секунди са +1 (81:80). Након праве драме, Катић закуцавањем решава меч и крунише своју добру партију.

Најбољи у нашем тиму, практично и једини расположени играчи на овом мечу били су Симоновић 22п, Савовић 16п, 12ск, Катић 17п, 8ск, Радивојевић 14п,  и Скот 5п и 7ск.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.