НајавеСпортско Друштво

Најава црвено-беле суботе: Узбудљив дан након титуле одбојкашица

SD_Crvena_Zvezda_BelgradНакон освајања шампионске титуле у обе одбојкашке конкуренције, наши спортисти ће и данас имати „пуне руке посла“. Чак пет, веома важних дуела, одиграће црвено-бели.

Фудбалери борбу за титулу настављају мечом против Доњег Срема, који се игра на Маракани, са почетком од 19:00. Директног преноса неће бити, а на лицу места биће МЦЗ екипа која ће вас извештавати о дешавањима са терена и поред њега из минута у минут.

Кошаркаши ће се борити за свој други трофеј ове сезоне, а противник ће, пети пут ове сезоне, бити вечити ривал. Звезда жели трофеј и Евролигу, а то потврђују и изјаве чланованашег тима пред овај меч. Меч се игра у Лакташима, а почетак је заказан за 20:30.

Пре ова два меча, борбу за трофеј почиње и наш ватерполо клуб. Након освојеног Купа  Србије, сасвим извесног пласмана међу четири најбоља тима у Европи, црвено-бели имају прилику да освоје и првенство наше земље. Противник је Раднички, а утакмица почиње у 17:00, на Ташу.

Рукометаши играју једну од одлучујућих утакмица за опстанак у лиги. Противник је Железничар, а меч ће бити одигран у Нишу, са почетком од 19:00.

Са друге стране, нешто безбрижније рукометашице дочекују најбољу екипу Србије, Зајечар и траже дефинитивну потврду останка у средини табеле на крају сезоне. Ипак, јако тешко биће тражити бодове баш против гошћи са истока, па је објективнија опција победа у последњем колу. Како год, ово је прва шанса да се првенство заврши на сасвим коректан начин, у средини табеле, а меч почиње у 17:00.