Домаћа такмичењаКошарка

Агрожив Суперлига: Одлично друго полувреме Звезде за другу узастопну победу

img_2441Кошаркаши Црвене звезде забележили су другу узастопну победу у Агрожив Суперлиги Србије, овога пута врло убедљиво против Слободе из Ужица у „Пиониру“:

Црвена звезда-Слобода 85:51.

Црвено-бели су нешто боље отворили утакмицу и на половини прве четвртине водили 11:6, али нити једног тренутка нису успели озбиљније да се „одлепе“ и направе неку већу разлику. Углавном се играло кош за кош, па је прва четвртина завршена резултатом 20:16 за Црвену звезду.

У другој четвртини Црвена звезда имала је доста проблема. Играло се у серијама, црвено-бели су поенима Ракочевића имали и 31:23, али Слобода није дозвољавала нашем тиму да направи озбиљнију разлику, па серијом 7:2 тера тренера црвено-белих Радоњића да искористи први тајмаут. Звезда прави серију 4:0, али Слобода одговара серијом 5:0 и на полувреме се одлази са 37:35 након тројке Арнаутовића.

Трећа четвртина је дефинитивно била пресудна за остатак меча. Звезда тек у 23. минуту погађа прву тројку чији је аутор Суботић која је била повод за серију 17:0 за 58:39. Разиграни Цветковић поделио је 4 асистенције у овом периоду утакмице и придружио се колеги Нелсону који је до тог тренутка био неприкосновен на терену. До краја четвртине Звезде је додала гас и завршила је у своју корист резултатом 30:8, а на семафору је стајало 67:43.

Последња деоница била је рутинско одрађивање посла. Играло се много лепше, очигледно су се играчи у црвено-белим дресовима опустили, па је виђено доста атрактивних потеза. Слободина игра се распала, Звезда је стегла у одбрани и завршила утакмицу у великом стилу за коначних 85:51.

Црвена звезда-Слобода 85:51 (20:16, 17:19, 30:8, 18:8).

Дворана: Пионир; Гледалаца: 1000; Судије: Војиновић, Јевтовић, Мажић.

Играч утакмице: Демаркус Нелсон-12 поена, 3 скока, 5 украдених лопти, 6 асистенција, индекс корисности 22.

Црвена звезда: Ђокић, Цветковић 7 (6ас, индекс 16), Суботић 17(5ск), Ракочевић 11, Митровић 3, Лазић 8 (3ск, 3ас), Симоновић 7, Миловановић 4 (9ск), Катић 10 (5ск), Смиљанић, Нелсон 12 (5ул, 6ас), Скот 6(4ск).

Слобода: Арнаутовић 6, Анђић 12, Љубојевић 3, Кутлешић 5, Стевовић 2, Ћосовић 6, Вучићевић 2, Јевтовић 4, Обреновић 7, Диковић 4.

Следећу утакмицу кошаркаши Црвене звезде играју у среду када гостују Партизану.