Европска такмичењаКошаркаМлађе категорије

Јуниори победили Лијетувос Ритас, али остали без финала Евролиге

5129386f7991dlu5z0256_headlineЈуниори Црвене звезде Телеком тријумфално су завршили учешће на Фајнал-ејту Евролиге за јуниоре победивши Лијетувос Ритас са 73:54. Црвено-беле је до победе предводио Брано Ђукановић са 19 поена (5-7 за три). А истакли су се још Душан Ристић са 15 поена (девет скокова) и Марко Гудурић који је уписао 14 кошева уз седам ухваћених лопти. Изабраници Слободана Клипе су шутирали фантастичних 50 одсто за три поена (9-18), а остварили су и чак 21 асистенцију.

Првих пет минута утакмице играло се веома изједначено и чврсто у одбрани па је резултат гласио 6:6. Од тог тренутка изабраници Слободана Клипе су заиграли много боље, шут је почео да их служи и црвено-бели су успели да наметну свој ритам. До полувремена Звезда је дозволила Литванцима да убаце свега 21 поен па су на велики одмор отишли са 16 поена предности (37:21).

До краја сусрета црвено-бели су рутински одржавали предност па нису ни у једном тренутку дозволили Лијетувос Ритасу да приђе на једноцифрени заостатак.

Убедљива победа ипак није била довољна црвено-белима да изборе пласман у финалу јер је екипа Хувентуда савладала селекцију Кине са 75:62 и са максималним учинком отишла у финале. Остаје жал што их је лош шут у утакмици са Хувентудом коштао пласмана у финале, али је и само учешће и две убедљиве победе на најелитнијем турниру у овом узрасту непроцењиво искуство за ову талентовану генерацију.

Црвена звезда Телеком – Лијетувос Ритас 73:54 (16:11, 21:10, 17:19, 19:14).

Црвена звезда Телеком: Ребић, Воркапић 3 (5ас), Гудурић 14 (7ск), Скокнић 2, Ракићевић 2, Николић, Ђукановић 19 (5-7 за 3), Миладиновић 2, Каплановић 8, Јовановић 8, Ристић 15 (9ск), Тејић.

Лијетувос Ритас: Кумелис 8, Сулиаускас 8, Погузинскас 2, Брзаускас 2, Заралис 7, Пипирас 9, Ганас 7, Ваиулионис 7, Миниотас, Мотиејунас, Казјанин, Гига 4.