Домаћи шампионатЖенски фудбалФудбал

Девојке поражене на крају сезоне

Данас је на помоћном терену стадиона ФК Црвена звезда одиграна утакмица  последњег  кола Прве лиге Србије за жене између Црвене звезде и суботичког Спартака. Утакмица није имала такмичарски значај јер је Спартак обезбедио титулу.

Пре почетка утакмице наше девојке су играчицама Спартака уручиле црвене руже и тако им честитале на освојеном трофеју.

devojke_fudbal
Detalj sa utakmice

Спартак је у утакмицу ушао као фаворит јер разни проблеми који су задесили наш клуб довели су до осипања екипе, а тренер црвено-белих је суспендован.

Суботичанке су повеле већ у 10. минуту после корнера. Минут касније досуђен је пенал али голман Звезде зауставља шут фудбалерке Спартака. У 32. минуту Спартак повећава предност на 2-0. На одмор се отишло при вођству шампионки од 2-о.

Друго полувреме је почело жестоко, Спартак је доминирао, али црвено-беле су се држале све до 63. минута када је наш голман још једном матиран. Фудбалерке из Суботице биле су прецизне и у 83. и у 88. минуту за коначних 5-о.

Јована Дамњановић и Ана Попов су данас одиграле последњу утакмицу у дресу Црвене звезде. Од наредне сезоне оне ће играти у Немачкој односно у Америци.