Домаћа такмичењаРукомет

Сјајни Косановић донео нову победу

KosanovicРукометаши Црвене звезде савладали су екипу ПКБ-а, на гостовању у Падинској Скели, резултатом 26:23 (13:14) у оквиру осмог кола Супер лиге Србије.

Црвено-бели су се много мучили са последњепласираним тимом на табели током читавог сусрета, а најзаслужнији за победу био је голман Милан Косановић, који је имао још једно сјајно издање.

ПКБ је повео са 2:0, али Звезда је врло брзо узвратила и преокренула на 5:3. Домаћи тим се експресно тргао и поравнао на 5:5. После тога се играло гол за гол, све до пред крај првог дела, када је тим из Падинске Скеле имао највећу предност на мечу (12:9 и 13:10). До полувремена Звезда је смањила на 13:14.

У другом делу домаћи играчи су неколико пута имали два гола више, а последњи пут при резултату 18:16. Изабраници Ненада Перуничића су тада направили серију од 5:0 и повели са 21:18. Међутим, упорни рукометаши ПКБ-а, предвођени Урошем Вуковићем, успели су да неколико минута пре краја изједначе на 22:22. Црвено-бели су тада додали гас, поново повели са два гола разлике и до краја лако сачували предност.

Најбољи у редовима Црвене звезде били су голман Милан Косановић са 23 одбране и још три одбрањена седмерца, и расположени Милош Пешић са осам постигнутих голова. Најефикаснији у тиму ПКБ-а био је некадашњи рукометаш Звезде Урош Вуковић са осам голова.

ПКБ – Црвена звезда  23:26 (14:13)

Дворана у Падинској Скели. Гледалаца : 250 . Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: ПКБ: 7(4), Црвена звезда 6(5). Искључења: ПКБ 10, Црвена звезда 12 минута.

ПКБ: Радосављевић 4(4), Вуковић 8, Љубичић, Турковић, Илић 1, Чаваљуга 3, Јовановић 3, Љубеновић (16 одбрана, 1 седмерац), Пантелић, Симић, Вујовић 1, Поповић, Огњановић, Тодоровић 3, Л. Остојић, З. Остојић.

Црвена звезда: Пернар 1, Грбовић 3, Шљиванчанин 1, М. Пешић 8, Павић, Косановић (23 одбране, 3 седмерца), Павлов 4, Шотић 2, Цупара, Огризовић, Анђелић 3, Брајовић 1, Р. Пешић 3, Милутиновић, Антељ.

Овом победом Црвена звезда се вратила на друго место на табели Супер лиге Србије са 13 освојених бодова. Први је нишки Железничар са бодом више.

Аутор: Неша М.