Домаћа такмичењаОдбојка

Одбојкашице Звезде славиле у Лајковцу након 133 минута мушке борбе!

409109_437268709667364_274932475_n

Одбојкашице Црвене звезде савладале су у веома доброј и неизвесној утакмици екипу Железничара, резултатом 3:2 (27:25, 20:25, 21:25, 25:23, 6:15).

Меч је трајао чак 133 минута!

Браво, девојке!

Први сет (27:25)

У првом сету играло се равноправно и „поен за поен“ на самом старту, а обе екипе смењивале су се у вођству. Међутим, након минималног вођства Звезде, одбојкашице Железничара „одлепиле“ су се први пут од почетка и дошле до +3 (14:11). Након тога, наше девојке су везале два поена и дошле на поен заостатка, али су домаће играчице на други технички тајм-аут отишле са 16:13. Минут одмора више је значио црвено-белима, које су дошле до нове, овога пута доста значајније серије (4:0), и изједначења (16:16), а затим и до вођства (17:16). Домаће играчице прекинуле су овај низ Звезде, али је након резултатске клацкалице наша екипа дошла до два (20:18), а након тога и до три поена предности (22:19). Ипак, попут наших девојака, и одбојкашице Железничара вратиле су се у меч и дошле до 24:24 и драме на крају првог дела игре. И не само то, домаће одбојкашице освојиле су први сет, резултатом 27:25, након 33 минута игре.

Други сет (20:25)

Наше девојке су, након неочекивано изгубљеног првог сета кренуле знатно боље у другом делу игре. Од првог поена дошле су до вођства, које је након неколико минута било 4:0. Међутим, уследио је нови пад наших девојака и као што су прокоцкана три поена предности у финишу првог, тако су у неповрат отишла и ова четири са старта другог. Играчице Железничара везале су 5 поена и повеле, а након тога одржавале предност и чак је увећале на три поена. На други технички тај-аут домаћи тим отишао је са 16:14, а Звезда је направила и четврту серију поена у овом мечу (5:0) и дошла до значајних +3 (19:16)! Међутим, силно мотивисане домаће играчице се нису предавале и поново су пришле на поен заостатка, у два наврата. На срећу, наше девојке нису дозволиле пад и испуштање предности као у претходном сету, на време су се резултатски одлепиле (24:20) и, након 27 минута, искористиле прву сет-лопту за изједначење и 25:20 на крају другог сета.

Трећи сет (21:25)

У трећем сету поново смо видели изједначену борбу и резултатску клацкалицу на самом старту, а на први технички тајм-аут са предношћу су отишле одбојкашице Железничара. Након тога, Звезда је преокренула, али предност није била већа од једног поена. У наставку, ниједна екипа није успевала да стекне осетнију предност, па је било много изједначења резултата, а након 16 поена од првог, на други технички тајм-аут отишло се са истим односом снага. Домаће одбојкашице водиле су 16:15. Након тога, уследио је прекид меча, при резултату 17:16 за домаћи тим. Ипак, до краја овог дела игре, домаће одбојкашице освојиле су свега 4 поена, а наше девојке нису дозволиле пад попут оног у првом сету и дошле на корак од битне победе. На крају трећег сета, након 29 минута игре, 25:21 за црвено-беле.

Четврти сет (25:23)

Минут више трајао је четврти сет у Лајковцу. Ипак, овога пута, домаће играчице биле су концентрисаније и имале више среће, па су успеле да дођу до изједначења и одласка у пети сет. Читав овај део игре био је неизвестан, домаће играчице желеле су по сваку цену да дођу до петог сета, а Звездине покушавале да реше утакмицу и однесу бодове из Лајковца. Ипак, након неколико пропуштених прилика Звезде да се одлепи, домаће играчице искористиле су своју шансу и након 30 минута дошле до сет лопте и шансе да играју пети сет против Звезде. Тако је и било. На крају овог дела игре, 25:23 за Железничар.

Пети сет (6:15)

У петом сету, потпуна доминација Звездиних одбојкашица! За разлику од драме у претходних 119 минута игре, у последњем периоду, црвено-беле даме су повеле веома брзо и лако резултатом 5:0, затим и са 9:2, па 12:3, а храбре играчице Железничара нису имале снаге за нови, последњи преокрет, па је било питање којим ће резултатом овај сет бити завршен.

На крају петог сета, Железничар – Црвена звезда 6:15.