Кошарка

Лака победа кошаркашица у Суботици

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Спартак на гостовању у Суботици резултатом 73:52, у 11. колу Прве женске лиге Србије. Црвено-беле су водиле током целог меча и потпуно заслужено стигле до пете узастопне победе у домаћем шампионату.0392

Црвена звезда је снажно почела меч, и поенима Црвендакић и Ђоковић, повела са 4:0. После тројке Мирјане Бероње, предност је износила шест поена (12:6). Александра Црвендакић се потпуно разиграла у финишу прве деонице, и донела Звезди још убедљивије вођство (20:12), а затим је новим погоцима завршила првих десет минута са укупно 11 поена за предност тима из Београда од плус девет (23:14).

Још убедљивија је била чета Драгана Вуковића у другом периоду, када је у 14. минуту поентирала Јелена Станковић (29:16). Домаће играчице су тада направиле мини серију од 5:0, поенима Виде Емеше и Адријане Кнежевић. Звездино последње појачање, Иванка Матић уписала се у стрелце у 17. минуту, а после још једне тројке Мирјане Бероње, предност је поново била двоцифрена (38:28). Суботичанке су успеле да смање на 30:38 пред одлазак на одмор.

Добру ролу у трећој четвртини имала је Иванка Матић са четири поена у низу (45:34). У финишу трећег периода сјајно је функционисала унутрашња линије Црвене звезде Тина Јовановић – Нина Ђоковић, које су поенима увећале предност, а Јелена Станковић је са четири узастопна поена донела гостујућем тиму велику разлику после 30 минута игре (59:38).

Звездине кошаркашице су мудром игром чувале предност у последњој четвртини. Иванка Матић и Ивана Бошковић су поентирале за плус 20 (66:46), а у финишу утакмице, Звездину убедљиву победу тројком је оверила Милена Папић.

У редовима црвено-белих по 11 поена постигле су Александра Црвендакић и Иванка Матић, која је забележила и осам скокова, док је десет поена нанизала Нина Ђоковић. У тиму Спартака расположене су биле само две кошаркашице, Вида Емеше са 21 поеном и осам скокова и Адријана Кнежевић са 15 поена.

Спартак – Црвена звезда  52:73 (14:23, 16:15, 8:21, 14:14)

Дворана: Дудова шума. Гледалаца: 200. Судије: Пеулић, Поповић и Новаковић.

Спартак: Сутуровић (3 ил), Бошњак, Вида Емеше 21 (8 ск, 4 ул), Кричка (2 ск), Веселиновић 6 (3 ас, 5 ил), Лаковић 3 (3 ул, 2 ск), Граховац 1 (2 ск), Шкрбић, Миловановић 2 (2 ул, 4 ил), Попов (2 ск), Никић 4, Кнежевић 15 (5ск, 3 ас, 2 ул, 4 ил).

Црвена звезда: Бошковић 7 (2 ул), Бероња 7 ( 4 ск, 3 ул, 2 ас), Војиновић, Станковић 8, Станаћев 4 (6 ас, 2 ск, 4 ил), Црвендакић 11 (5 ск, 3 ул, 4 ил), Ђоковић 10 (5 ск, 4 ас, 4 ил), Т. Јовановић 8 (10 ск, 5 ул), Папић 5, Матић 11 (8 ск, 2 ил), М. Јовановић 2, Катанић.

Црвено-беле су и даље треће на табели са учинком од девет победа и два пораза, а у следећем колу ће већ у суботу дочекати екипу Студента из Ниша.