Кошарка

Црвено-беле кошаркашице демолирале Студент

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су нову убедљиву победу у шампионату Србије. Црвено-беле су у оквиру 12. кола савладале екипу Студента из Ниша, на домаћем терену, резултатом 85:45. Ово је била седма лигашка победа Звезде у низу, а тренер Вуковић је поново указао шансу свим играчицама.IMG_7234

Црвена звезда је фуриозном игром у првих седам минута стигла до огромне предности од 21:0, што није забележено ни на једном мечу ове сезоне. Доминирале су Тина Јовановић са осам и Александра Црвендакић са седам поена у поменутом периоду игре. До краја прве деонице, гошће су успеле мало да дођу до даха, али их је Александра Станаћев, на самом крају, тројком “заледила“ на минус 20 (28:8).

Црвено-беле су и у другој четвртини наставиле да мељу екипу из Ниша. После поена Александре Станаћев, Тине и Мине Јовановић, већ је било плус 30 (41:11), а играо се тек 15. минут утакмице. Предност је после поготка Јулијане Војиновић, са линије слободних бацања, само минут касније, достигла плус 35 (46:11). Гошће су преко Емилије Стојановић у финишу спустиле разлику испод 30 поена, али је Александра Црвендакић тројком оверила сјајно полувреме Звезде за предност од 51:22.

Домаћи тим је и у трећој четвртини наставио у истом ритму, са четири поена у низу Иванке Матић. Ивана Бошковић и Иванка Матић одржавале су високу предност Звезде, а и гошће су чешће успевале да дођу до поена преко Милице Виријевић и Емилије Стојановић. Као по некој матрици, Звездине кошаркашице су и ову деоницу завршиле поготком за три поена. Тројку је убацила Мирјана Бероња, специјалиста за далекометне шутеве, за вођство од 68:34, на крају трећег периода.

У последњих десет минута, Мина Јовановић и Иванка Матић, су наставиле да пуне кош екипе Студента, а када је Тина Јовановић поентирала у 35. минуту, предност црвено-белих је износила чак 41 поен (80:39). У финишу меча, тренер Црвене звезде Драган Вуковић, дао је шансу играчицама са малом минутажом, а истакле су се Милена Папић и Јулијана Војиновић, које су сачувале велику предност домаћег тима за коначних  85:45.

Најефикаснија на мечу била је Иванка Матић са 20 поена и 11 скокова (чак девет офанзивних !). Тина Јовановић је остварила учинак од 16 поена, 11 ухваћених лопти (осам у одбрани) и четири блокаде. У редовима екипе Студента истакла се Милица Виријевић са 15 постигнутих поена.

Црвена звезда – Студент  85:45 (28:8, 23:14, 17:12, 17:11)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Никитовић, Тадић и Марковић.

Црвена звезда: Бошковић 4 (4 ск), Бероња 3 (5 ас, 2 ск, 2 ил), Војиновић 5 (3 ск, 3 ас), Станковић 3, Станаћев 7 (8 ск, 6 ас, 2 ул, 2 ил), Црвендакић 12 (4 ск, 3 ул, 2 ил), Ђоковић 2 (3 ск, 2 ас, 2 ил), Т. Јовановић 16 (11 ск, 4 бл, 2 ил), Папић 3, Матић 20 (11 ск, 2 ас, 4 ил), М. Јовановић 10 (4 ас, 2 ск), Зец (2 ил).

Студент: Петровић 1 (5 ас, 3 ск, 3 ул, 3 ил), Илић 4 (2 ск), Васић 3 (2 ск, 2 ил), Вујисић, Стошић 7 (2 ск, 2 ил), Стојановић 11 (3 ас, 2 ск, 4 ил), Виријевић 15 (3 ск), Живковић 4 (5 ск), Милојевић (2 ил), Угреновић. Није играла: Стојилковић.

Црвено-беле сада имају учинак од десет победа и два пораза у шампионату Србије. У следећем колу ће гостовати у Врбасу, а пре тога их средином наредне седмице очекује меч у регионалној лиги против екипе Радивоја Кораћа, која је још увек непоражена у домаћем првенству.