Кошарка

Сјајна игра и нова победа кошаркашица, невероватна 23 скока Тине Јовановић (ФОТО)

Кошаркашице Црвене звезде савладале су на домаћем терену екипу Радивоја Кораћа са 81:67, у седмом колу Међународне женске регионалне кошаркашке лиге. Фантастичне партије пружиле су Тина Јовановић, која је сакупила невероватна 23 скока и Александра Станаћев са чак 15 асистенција, а у нападу су бриљирале Александра Црвендакић и Иванка Матић.IMG_7230

Гошће су на почетку биле за нијансу бољи ривал. Повеле су са 5:2, тројком Снежане Чолић, али је нешто касније истом мером узвратила Александра Црвендакић и поравнала на 7:7. Александра Станаћев је у шестом минуту меча довела Звезду у вођство од 14:13, и домаће кошаркашице до краја утакмице нису испуштале предност. У игру је ушла Иванка Матић, и заједно са Тином Јовановић донела предност од 18:13, али су гошће одмах смањиле преко Тамаре Капор и Кристине Топузовић, за минималних 18:17 у корист Црвене звезде. Изабранице Драгана Вуковића су тада направиле серију од 8:0, на крилима сјајне игре Александре Црвендакић и Иванке Матић, које су постигле све поене у поменутом налету Звезде за вођство од 26:17. Ове две кошаркашице су у првој деоници поделиле неколико ефектних блокада, а Јелена Станковић је поготком донела црвено-белом тиму предност од 28:19 на крају првих десет минута игре.

У другој четвртини, Мина Јовановић поготком доноси Звезди предност од 33:26, али су кошаркашице Кораћа надирале и Сања Мандић је тројком смањила на 31:33. Домаћи тим се брзо тргао и са четири узастопна поена Тине Јовановић (на слици), дошао до плус шест, а после тројке Александре Црвендакић на асистенцију Александре Станаћев и до девет поена предности (42:33). Гостујући тим је у финишу другог периода успео да смањи предност и на одмор оде са минус четири (40:44), после пет поена у низу Кристине Топузовић и погођених слободних бацања Сање Мандић.

Тина Јовановић је већ на полувремену имала фантастичних 16 скокова (по осам у одбрани и нападу), уз десет поена, Александра Црведакић је сакупила 14 поена, а њена имењакиња Станаћев седам успешних додавања. Утисак је да су црвено-беле у првом полувремену играле боље и заслужиле су већу предност од четири поена колико је остварено у првих 20 минута.

Тина Јовановић је и у другом делу игре наставила да доминира у рекету и постиже нове поене. Станаћев и Црвендакић су увећале Звездину предност на плус осам (52:44), а Тина Јовановић је после тајм-аута гостујућег тима постигла нове поене за двоцифрену предност од 54:44. После тројке Александре Црвендакић и четири поена у низу Иванке Матић, Звезда је стигла до предности од 63:49, а Милена Папић је поготком привела крају трећи период за вођство Звезде од чак 18 поена (67:49). Ову деоницу црвено-беле су решиле у своју корист резултатом 23:9, и било је јасно да ће екипа Радивоја Кораћа тешко успети да уради нешто више до краја утакмице.

Покушао је ривалски тим да барем смањи велику предност Звезде у последњих десет минута, али је Александра Станаћев тројком одбила налет гошћи за 75:56. После коша Иванке Матић било је и максималних плус 21 (77:56). Темпо је опао, било је доста изгубљених лопти и промашаја, а кошаркашице Кораћа су успеле да смање на 66:79. Тренер Звезде Вуковић дао је шансу младој Кристини Арсенић у самом финишу, а Мирјана Бероња је оверила победу Звезде за коначних 81:66.

Феноменалну партију у тиму Црвене звезде пружила је Тина Јовановић, која је поред 16 поена (индекс 29) забележила чак 23 скока (14 у одбрани и девет у нападу). Подсетила је на некадашње велике мајсторе за ухваћена лопте Вилта Чемберлена и Била Расела, а да постоји статистика клуба за скокове од оснивања, ово би вероватно био један од најбољих учинака у историји, ако не и најбољи. Александра Станаћев је остварила чак 15 асистенција, сјајан учинак, али не и њен лични рекорд, јер је у једној од претходних сезона стигла до 17 успешних додавања. Најефикаснија на утакмици била је Александра Црвендакић са 22 поена, а Иванка Матић је забележила 16 поена уз шут за два поена седам од осам. У гостујућем тиму Јелена Максимовић је имала 15, а Сања Мандић 14 постигнутих поена. Индекс корисности 110:58 у корист Црвене звезде довољно говори о односу снага на овом мечу.

Црвена звезда – Радивој Кораћ  81:67 (28:19, 16:21, 23:9, 14:18)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 200. Судије: Весковић, Нинковић и Ивановић.

Црвена звезда: Бероња 4 (4 ул, 2 ил), Ј. Станковић 2, Арсенић, Станаћев 11 (15 ас, 5 ск, 5 ил), Црвендакић 22 (5 ск, 5 ас, 3 ил), Ђоковић 6 (3 ск, 2 ил), Т. Јовановић 16 (23 ск, 2 ул, 2 ас, 5 ил), Папић 2 (2 ул), Матић 16 (6 ск, 3 бл, 2 ас), М. Јовановић 2 (2 ск, 2 ил). Нису играле: Бошковић и Војиновић.

Радивој Кораћ: Чолић 12 (3 ск, 3 ас, 2 ул), Родић, Топузовић 7 (3 ск), Мандић 14 (5 ск, 4 ас, 3 ул, 2 ил), Максимовић 15 (4 ск), Брајковић (2 ск), Ј. Јовановић 9 (4 ас, 3 ул, 3 ил), Ступар 1 (2 ил), Капор 7 (2 ул, 2 ас), Станчић 2. Нису играле: К. Станковић и Ковачевић.

Црвена звезда сада има скор од четири победе и три пораза у регионалној лиги и заузима друго место у групи б, иза екипе Цеља, која има само један пораз. Следећи меч у регионалном такмичењу црвено-беле играју половином јануара против Будућности у Подгорици, а већ у суботу их очекује гостовање у Врбасу у оквиру шампионата Србије.