Домаћа такмичењаОдбојка

Одбојкашице лако савладале крагујевачки Смеч

Као и наши кошаркаши, и одбојкашице Црвене звезде овог викенда наступиле су у Крагујевцу. Противник је била екипа Смеча, која се од старта шампионата налази на самом зачељу табеле и која је пре овог меча имала свега једну победу, само седам освојених сетова и десет узастопних пораза.

IMG_4280

У првом делу сезоне, ове две екипе одмериле су снаге у Шумицама, а Црвена звезда је веома лако дошла до победе – 3:0 (25:10, 25:18, 25:19), предвођене Аделом Хелић и Николином Лукић, па се очекивало да овога пута буде виђен сличан сценарио.

Ипак, нешто теже од очекиваног, али ипак без већих проблема, Црвена звезда је савладала домаћи тим, резултатом 3:1 (25:13, 17:25, 25:16, 25:12), за 92 минута игре, и остала на деоби другог места са Спартаком, са 26 бодова, и бодом заостатка за водећом Визуром, која је сакупила 17. Наше одбојкашице одиграле су меч са пола снаге, тј. пружиле су онолико колико им је било потребно за нова три бода, па су одбојкашице Смеча дошле до почасног сета.

У првом делу игре, за свега 21 минута, Звезда је била убедљива (25:13), па се чинило да ћемо 40-ак минута након тога видети и крај меча, уз сценарио сличан првом мечу ове две екипе. Међутим, домаћи тим кренуо је знатно ангажованије у другом делу игре и дошао до изједначења, прилично убедљиво (25:17), за велику радост играчица Смеча и малог броја гледалаца. Међутим, одбојкашице у црвено-белом додале су гас колико је било потребно и успеле да реше трећи сет у своју корист, прилично лако (25:16), а онда и да заврше посао у четвртом, за 24 минута игре, резултатом .

Ово је била десета победа Звезде и једнанаести пораз Смеча у 12 утакмица, што је наш тим довело на лидерску позицију, макар до сутра, а домаћи тим закуцало за дно табеле.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.