Европска такмичењаОдбојка

Нова победа Звезде у Европи

img_8084-1Одбојкаши Црвене звезде забележили су минималну, али јако вредну победу у првој утакмици осмине финала Купа изазивача 2014.

Црвена звезда је вечерас у Француској, савладала Шомон, за који игра Милош Терзић, а тренер је Никола Матијешевић, са 3:2, по сетовима 20:25, 25:22, 22:25, 25:23 и 15:13, после 125 минута игре.

Реванш меч ће се одиграти у среду, 22. јануара од 18,00 часова у дворани “Шумице” у Београду.

По пропозицијама ЦЕВ, за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода, а уколико се меч заврши резултатом 3:2 победник добија 2 бода, а поражени 1 бод. Уколико екипе освоје исти број бодова, о коначном победнику одлучује “златни сет”.

Уколико елиминише Французе, Црвена звезда ће у четвртфиналу играти против победника дуела Тикерит Кокола (Финска) – Нант (Француска). У првој утакмици, одиграној у Финској, Тикерит је победио Нант са 3:0 (25:19, 25:22, 25:20).

Извештај: Сајт одбојкашког савеза Србије

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.