Европска такмичењаОдбојка

Звезда у четвртфиналу Челенџ Купа!

Црвена звезда је у четвртфиналу Челенџ Купа!

img_7909-1

Након занимљиве утакмице, која је трајала 99 минута, наши одбојкаши пласирали су се у четвртфинале Купа Изазивача, победом над француским Шомоном резултатом 3:1 (16:25, 25:19, 25:16 и 26:24).

Иако је први сет припао гостима, црвено-бели су дали све од себе, и преокренули меч.

500 гледалаца, колико је било у Шумицама, могло је да види мноштво лепих акција и поена, и са једне, и са друге стране, али ипак, квалитет је пресудио.

Иако је било речи о томе да Петковић неће играти овај меч, он се нашао у стартној постави.

Момци су приказали лепу игру, велику борбу, вољу и жељу, што се на крају и исплатило.

Црвена звезда ће у четвртфиналу играти против победника дуела Тикерит Кокола (Финска) – Нант (Француска). У првој утакмици, одиграној у Финској, Тикерит је победио Нант са 3:0 (25:19, 25:22, 25:20), а реванш се игра вечерас (20,30) у Нанту.
Црвена звезда ће у првој утакмици четвртфинала бити домаћин, 05. фебруара, док ће се реванш одиграти 12. фебруара у Француској или Финској.

1. меч – Шомон 2:3 Црвена звезда; 2. меч – Црвена звезда 3:1 Шомон.