Кошарка

Убедљива победа кошаркашица у Србобрану

Кошаркашице Црвене звезде савладале су екипу Србобрана на гостовању са 82:61 у првом мечу 16. кола Прве женске лиге Србије. Црвено-беле су као и против Вршца утакмицу преломиле у трећој четвртини, читав тим је одлично функционисао уз повратак у форму Тине Јовановић и Александре Станаћев.0133

Србобран је половином прве четвртине водио са 8:4. Црвено-беле су тада направиле серију од 8:0 и преокренуле на 12:8, са четири узастопна поена Александре Црвендакић. Домаћи тим је од тог тренутка заиграо много боље и тројком Сандре Бошковић решио прву деоницу у своју корист са 20:16.

У другом периоду игре Звезда је брзо поравнала резултат поенима Иванке Матић и Мине Јовановић, али је Сандра Бошковић новом тројком поново донела предност екипи Србобрана. После периода изједначене игре, Звезда је полако почела да преузима контролу утакмице и са четири поена у низу Тине Јовановић стигла је до плус шест (32:26) у 17. минуту. Црвено-беле су до краја полувремена задржале вођство захваљујући четири узастопна поена Иванке Матић за 39:35. Матићева је била најефикаснија у тиму Црвене звезде после првих 20 минута са 12 поена, док је Тина Јовановић убацила десет. У домаћем тиму Сандра Бошковић је забележила 11 поена.

Александра Црвендакић и Тина Јовановић су сјајно заиграле у другом полувремену и на крилима њихове одличне партије Звезда је стигла до плус десет (49:39), после само четири минута игре у наставку. Поенима су се надовезале Иванка Матић и Александра Станаћев, и гостујући тим је повео са 14 поена предности (55:41) у 27. минуту. До краја трећег периода Милена Папић је за црвено-беле убацила две тројке, а Александра Црвендакић је погодила два слободна бацања за великих плус 19 (64:45). Ову четвртину Звезда је добила са чак 15 поена разлике (25:10).

Домаћи тим је преко Наташе Золотић, која је постигла седам поена за само три минута, успео да мало смањи високо вођство Звезде на 50:67, али су Александра Црвендакић и Иванка Матић серијом поена брзо одговориле, а после поготка Мирјане Бероње у 36. минуту било је огромних плус 27 за изабранице Драгана Вуковића (80:53). Највећу предност на утакмици Звезда је стекла поготком Тине Јовановић у финишу меча (82:53), а домаћи тим је успео да смањи разлику до краја за коначних Србобран – Црвена звезда 61:82.

Најефикаснија у редовима Црвене звезде била је Иванка Матић са 22 поена уз шест скокова. Александра Црвендакић је забележила 19 поена, Тина Јовановић 17 поена и девет скокова, док је Александра Станаћев сакупила 12 асистенција. У екипи Србобрана боља од осталих била је Сандра Бошковић са 13 поена.

Србобран – Црвена звезда 61:82 (20:16, 15:23, 10:25, 16:18)

Дворана: СЦ Србобран. Гледалаца: 500. Судије: Пеулић, Арсић и Новаковић.

Србобран: Ковачевић 8 (4 бл, 3 ск), Ивановић 3 (2 ас, 2 ул, 2 ил), С. Бошковић 13 (3 ск, 3 ул, 2 ил), Крњетин 12 (4 ас, 2 ск, 4 ил), Золотић 10 (2 ил), Дунђерски, Лаловић, Милошевић 2 (3 ул, 2 ск), Домазет 4 (2 ас), Марић 9 (3 ил). Нису играле: Цураковић и Михајловић.

Црвена звезда: И. Бошковић 1, Бероња 2 (3 ас, 2 ск), Војиновић, Станковић 2 (4 ск, 3 ил), Станаћев 6 (12 ас, 2 ул, 3 ил), Црвендакић 19 (5 ск, 4 ул, 2 ас), Ђоковић 3 (5 ск), Т. Јовановић 17 (9 ск, 2 ас, 5 ил), Папић 6 (2 ас), Матић 22 (6 ск), М. Јовановић 4 (4 ск). Није играла: С. Богићевић.

Црвено-беле сада имају учинак од 13 победа и три пораза. Наредни меч у шампионату Србије Звезда игра следећег викенда против Шапца на домаћем терену, а пре тога их у четвртак очекује тешко гостовање у регионалној лиги против првопласиране екипе Цеља.