Кошарка

Кошаркашице убедљиве против Шапца

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су победу у 17. колу Прве женске лиге Србије. Црвено-беле су на домаћем терену савладале Шабац са 76:59. Звезда је водила током читаве утакмице и сигурном игром привела меч крају.0014

Домаће кошаркашице су од старта наметнуле свој ритам и тројком Мирјане Бероње стекле прву већу предност у петом минуту (11:5). Двоцифрена разлика је остварена три минута касније, када је поентирала Иванка Матић за вођство од 19:9. Крајем прве четвртине, Мина Јовановић је постигла четири поена у низу и црвено-беле су после првих десет минута водиле са 25:15.

Кошем Тине Јовановић, изабранице Драгана Вуковића су отишле на плус 16 у 16. минуту (35:19). Центар црвено-белих се разиграла у финишу друге деонице, а Александра Станаћев је поенима ставила тачку на прво полувреме за предност домаће екипе од 45:27. По десет поена за Звезду у првих 20 минута убациле су Иванка Матић и Тина Јовановић, док се у гостујућем тиму истакла Маја Адамовић са девет поена. Индекс корисности од 67:8 у корист Звезде у првом полувремену довољно говори о односу снага на паркету дворане Баскет сити.

Шапчанке су знатно боље заиграле почетком другог полувремена и смањиле Звездино вођство на 34:49. Ипак, Иванка Матић је са седам поена у низу за Звезду одбила мали налет гошћи и црвено-беле су на крају треће четвртине имале плус 18 (58:40).

Поготком Олге Степановић и тројком Нине Нинковић, Шабац је пришао на минус 13 почетком последњег периода игре (45:58). Гошће су успеле да стигну и до минус десет (53:63), али је Звезда брзо одговорила поенима Тине Јовановић, Милене Папић и сјајне Иванке Матић за 72:55. Црвено-беле су сачувале високу предност до краја и убедљиво славиле са 76:59.

Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је Иванка Матић са 22 поена и девет скокова, док је Тина Јовановић убацила 18 поена уз 11 ухваћених лопти. У гостујућем тиму 17 поена је постигла Олга Степановић уз пет скокова.

Црвена звезда – Шабац 76:59 (25:15, 20:12, 13:13, 18:19)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 213. Судије: Смиљанић, Савић и Терзић.

Црвена звезда: Бошковић (3 ск), Бероња 7 (6 ул, 4 ас), Војиновић, Станковић 4 (4 ск, 2 ас), Станаћев 4 (9 ас, 4 ск, 2 ул. 6 ил), Црвендакић 9 (8 ск, 3 ас, 3 ул, 3 ил), Ђоковић 2 (5 ск, 2 ил), Т. Јовановић 18 (11 ск, 2 ас, 3 ил), Папић 4 (3 ск), Матић 22 (9 ск, 2 ас, 3 ил), М. Јовановић 6 (2 ск, 2 ас), Зец.

Шабац: Вуковић 2 (3 ск, 2 ил), Ћосић 5 (2 ск), Степановић 17 (5 ск, 2 ас, 5 ил), Адамовић 13 (4 ск, 3 ул, 2 ил), Велисављевић 6 (6 ск, 2 ил), Малетић 2 (3 ск), Ћирић (4 ск), Видаковић 11 (5 ас, 3 ск, 2 ул, 3 ил), Нинковић 3 (2 ск, 2 ас, 3 ил). Нису играле: Мијатовић, Поповић и Пауновић.

Црвена звезда сада има скор од 14 победа и три пораза у шампионату Србије, а у следећем колу ће гостовати у Крагујевцу против екипе Радничког.