Домаћа такмичењаОдбојка

И одбојкаши савладали Партизан Визуру након преокрета, за финале Купа, Петковић доминирао!

Одбојкаши Црвене звезде савладали су екипу Партизан Визуре у полуфиналу Купа Србије, након велике борбе и преокрета, попут одбојкашица, прошлог викенда.

Партизан Визура – Црвена звезда 2:3 (25:20, 18:25, 25:18, 23:25, 11:15).

11

Партизан је лако добио први сет, резултатом 25:20. Затим, наши момци враћају истом мером, освојивши други сет, 25:18. Међутим, истом мером и истим резултатом узвраћа и вечити ривал. Међутим, четврти сет био је одлучујући. Црно-бели су водили 2:1 и 18:16, имали шансу да добију меч, али је тада сјајни Петковић, који је укупно нанизао 33 поена, ступио на сцену.

Звезда стиже до изједначења (19:19), па до предности (24:19), а онда и завршава сет, резултатом 25:23.  Ни пет сет није био лишен неизвесности. Наши момци, осокољени преокретом, долазе до 4:1 и 6:2, али гости праве серију 7:3 и изједначују. До краја, квалитет пресуђује. Звезда прави нову серију (5:1) и стиже до победе!

ПАРТИЗАН ВИЗУРА: Буша, Лопар 7, Костић 5, Палибрк, Мрдак 24, Мајсторовић 14, Рајковић (либеро), Јокановић 2, М. Николић 22, П. Николић 12, Јевтић (либеро), Поповић. Тренер: Милан Ђуричић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 4, Мунћан 5, Стоковић, Перић, Стоиловић 16, Гмитровић, Копривица 7, Милутиновић 7, Јовановић, Петковић 33, Буцуљевић 1, Вујић (либеро). Тренер: Душко Николић.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.